Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 19.aprīlis  


Muzeja Dārgumu lāde viesojas Raiskuma sanatorijas internātpamatskolā un Cēsu Speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē.

Ceļojot uz Raiskuma sanatorijas internātpamatskolu Muzeja Dārgumu lādē varēja atrast lietas, kas saistītas ar latvisko identitāti. Nodarbības tēma Latviskā dzīvesziņa. Kopā ar skolēniem pārrunājām un sapratām cik daudz mēs katrs esam latvietis un ko esam mantojuši un zinām par senču gudrībām.

Savukārt dodoties uz Cēsu Speciālo pirmsskolas izglītības iestādi Dārgumu lādē noglabāti trauslākie muzeja krājuma priekšmeti - spilgtākie muzeja trauku kolekcijas pārstāvji. Ielūkojoties Dārgumu lādē, bērni varēs noskaidrot, izprast un piedzīvot mirkļus kas, saistīti ar ikdienā tik nepieciešamajām lietām – traukiem, to materiāliem, pielietojumu, izgatavošanu.

Bērni iejutīsies podnieka lomā, bezripas tehnikā, veidos savu māla bļodu.

Nodarbību atbalsta keramikas ražotne Cēsīs VALDARS.

 

Muzeja Dārgumu lāde ir īpašs piedāvājums bērnudārziem, kura mērķis sadarboties un iesaistīties izglītības procesā Cēsu pirmsskolas izglītības iestādēs, ņemot vērā bērnudārzu nodarbību plānu un materiālu ko var piedāvāt no muzeja krājuma.

 

 

 

Evita Muceniece, muzejpedagogs

Cēsu Vēstures un mākslas muzejsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv