Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 19.maijs  


Pašvaldība, aizbildnis Cēsu simbolam – lukturim

Cēsis                                                                                  19.05.2006.

Pašvaldība, aizbildnis Cēsu simbolam – lukturim

 

 

Vakar, 18. maijā Cēsu pilsētas dome slēdza līgumu ar Cēsu pilsētas vēstures un mākslas muzeju par aizbildniecības tiesībām uz arheologu atrasto vēsturisko lukturi. Aizbildniecības līgumu parakstīja domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un muzeja vadītāja Dace Tabūne.

 

Cēsu vēstures un mākslas muzejs rīkoja ikgadējo tikšanos ar muzeja eksponātu aizbildņiem, lai atskatītos pagājušā gada notikumos un vērtētu aizbildņu rūpes par vērtīgiem muzejā krājuma priekšmetiem – zobenu, salūta lielgabalu, akvareļu kolekciju, monētām, ieročiem, senlaicīgu divriteni un citiem priekšmetiem.

Taču pasākums bija veltīts ne tikai jau esošo aizbildņu aktivitāšu atskatam. Muzeja vadītāja Dace Tabūne slēdza līgumus ar jauniem aizbildņiem, kuri uzņēmās rūpēties par dažādiem eksponātiem. Par izrakumos atrastā vēsturiskā luktura aizbildni kļuva Cēsu pilsētas dome. Aizbildņa pienākumos ietilpst finansiāli atbalstīt luktura restaurāciju. Kā atzīmēja G. Šķenders, vērtīgais atradums ir pamats mūsu pilsētas simbolam - lukturim, tāpēc rūpes par vērtīgā atraduma atjaunošanu jāuzņemas pašvaldībai. Savukārt par muzeja videokolekcijas aizbildni kļuva „TV Vidzeme”, bet par vēsturisko slēpju kolekciju rūpēsies slēpošanas centra „Žagarkalns” direktors Juris Žagars.

   Vēl vakar muzejā tika atklāta jauna izstāde – „Muzeja priekšmetu aizbildņu relikvijas”.

   

Mārtiņa Malcenieka foto
Informāciju sagatavoja Aija Garoza
Cēsu domes Sabiedrisko attiecību speciāliste
t.: 6029010Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv