Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 19.maijs  


Cēsu dome nepārdos siltumtrases posmu SIA "Cēsu siltumtīkli"

Publicēta: 10:57 19.05.2009.

Valmiera, 19.maijs, LETA. Šodien paredzētā Cēsu domes ārkārtas sēde, kurā bija paredzēts lemt par siltumtrases posma Cēsīs no Rūpniecības ielas 13 līdz Valmieras ielai 17 pārdošanu SIA "Cēsu siltumtīkli", ir atcelta, šis jautājums tālāk netiek virzīts, aģentūra LETA uzzināja sarunā ar Cēsu domes izpilddirektoru Jāni Rozenbergu.

Par siltumtrases posma pārdošanu bija iecerēts lemt tādēļ, ka tas nepieciešams uzņēmumam "Cēsu siltumtīkli", kas iesaistījies Ekonomikas ministrijas izsludinātā Eiropas Savienības programmā par siltumtrašu rekonstrukciju.

"Lai varētu iegūt finansējumu siltumtrašu rekonstrukcijai, uzņēmumam ir jāatbilst trīs kritērijiem - tam ir jābūt komersantam, ir jābūt licencei un siltumtīkliem ir jābūt uzņēmuma īpašumā. Pašlaik SIA "Jaunā Fabrika", kas ir SIA "Cēsu siltumtīkli" vienīgais īpašnieks, ir sākusi sarunas ar Ekonomikas ministriju par projekta vadlīniju maiņu, lai rastu iespēju piedalīties projektā arī tad, ja uzņēmumam siltumtīkli nepieder," pauda Rozenbergs, piebilstot, ka dome šo siltumtrases posmu nepārdos, bet gaidīs, kā noslēgsies uzņēmuma sarunas ar ministriju.

Papildus šim jautājumam ārkārtas sēdes laikā bija paredzēts lemt par siltuma trases jaunbūvi Eduarda Veidenbauma ielā posmā no Edvarda Treimaņa-Zvārguļa ielas līdz pieslēgumam netālu no Vanagu ielas. Arī šis jautājums tālāk netiek virzīts, jo ir saistīts ar ieceri par siltumtrašu rekonstrukciju.

Kā informēja Rozenbergs, jau kopš 2001.gada siltumtrases Cēsu pilsētā ir iznomātas uzņēmumam "Cēsu siltumtīkli".

LETA jau ziņoja, ka šā gada martā SIA "Dalkia Latvia" piederošais uzņēmums SIA "Jaunā Fabrika" kļuva par SIA "Cēsu siltumtīkli" vienīgo īpašnieku. "Cēsu siltumtīkli" kopš šā gada marta ir siltumapgādes operators Cēsīs, aģentūrai LETA pastāstīja SIA "Jaunā Fabrika" valdes priekšsēdētājs Guntars Kokorevičs.

Ņemot vērā, ka Cēsu siltuma apgādes atjaunošanai un modernizācijai ir vajadzīgi apjomīgi ieguldījumi, 2008.gada 23.decembrī Cēsu domes deputāti atbalstīja siltumoperatora maiņu pilsētā, atjaunojot pamatlīdzekļu nomas līgumu. Tika atbalstīts "Dalkia Latvia" piedāvājums iegādāties uzņēmumu "Cēsu siltumtīkli", kas nodarbojas ar siltuma ražošanu un apgādi Cēsīs. Darījums paredz, ka siltuma apgādes sistēmu atjaunošanā un modernizācijā "Dalkia" investēs 2,5 miljonus latu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija šā gada februārī izsniedza SIA "Cēsu siltumtīkli" licenci siltumenerģijas ražošanai Cēsīs.

Cēsis ir trešā Latvijas pilsēta, kur "Dalkia" kļuvusi par nozīmīgu partneri siltuma apgādes jomā. Pērn "Dalkia" iegādājās 52% daļu AS "Valmieras enerģija" un kļuva par 10% daļu īpašnieci SIA "Liepājas enerģija". Ar 2% akciju "Dalkia" ir akcionāre arī uzņēmumā "Rīgas siltums".

"Dalkia Group" ir lielākais siltuma ražošanas un piegādes uzņēmums Eiropā, kas strādā 38 pasaules valstīs, nodrošinot ar darbu 54 834 strādājošos. Grupas apgrozījums 2007.gadā sasniedza 7,9 miljardus eiro jeb 5,5 miljardus latu.

Baltijas valstu reģionā "Dalkia" strādā jau vairākus gadus un pašlaik nodrošina ar siltumapgādi 10 pilsētas Lietuvā, to skaitā Viļņu, un 16 pilsētās Igaunijā, to skaitā Tallinu.

"Dalkia Group" ietilpst pasaulē lielākajā komunālo pakalpojumu uzņēmumu grupā "Veolia Environnement", kas savukārt ir biržu aliansē "Euronext" un Ņujorkas fondu biržā kotēts uzņēmums ar vairāk nekā 36,2 miljardu eiro jeb 25,3 miljardu latu gada apgrozījumu, ar pārstāvniecībām 85 pasaules valstīs un 271 153 strādājošiem.

Kristīne Meistere LETA

19.05.2009

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv