Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 19.maijs  


23.maijā Izstāžu namā skanēs Ferenca Lista dziesmas koncertā MĪLAS SAPNIS

23.maijā plkst.18:00 Izstāžu namā koncerts Ferenca Lista dziesmas'' Mīlas sapnis'', kurā  piedalās Maskavas Lielā teātra vadošā soliste Irina Dolženko (mecosoprāns) un Hermaņa Brauna fonda vadītāja Inna Davidova (klavieres).

 

Irina Dolženko un Inna Davidova ir īstens duets ar 15 gadus garu biogrāfiju, Šūmanis – tā bija viņu pirmā programma. Pēc tam parādījās Rahmaņinovs, Gļinka, Čaikovskis, Mjaskovskis, Respīgi, senās krievu romances… Duets ir uzstājies gan Latvijā, gan Krievijā – Maskavas Mūzikas namā un Rahmaņinova koncertzālē, kā arī Šveicē. Neraugoties uz to, ka abas mākslinieces ir ļoti aizņemtas, katra viņu radošā tikšanās ir jauns solis pretim bezgalīgā klasiskā mantojuma izpratnei.

 

Par jauno programmu stāsta tās iniciatore Inna Davidova: “Šķiet, ka pēdējo 30 gadu laikā monogrāfiska Lista vokālā programma Rīgā un Cēsīs skanēs pirmoreiz. Lista dziesmas ir tik daudznozīmīgas: tās gan turpina Šūberta un Šumaņa līniju, gan ir 20.gadsimta mūzikas vēstneses! No vienas puses tās ir tradicionāli līdzsvarotas, taču tajās var sastapt arī eksaltētus un jutekliskus momentus, kā jau Listam tas ir raksturīgi. Dažbrīd tās ir dziesmas-stāsti, tomēr biežāk – dziesmas-noskaņas. Protams, ka Lists nespēja atturēties no krāšņas klavieru partijas – viņš to attīsta īpaši grezni. Tā ir līdzvērtīga balss partijai, bet vietumis tieši pianists ir tas, kurš rada skaņdarba raksturu. Lists rūpīgi seko tekstam, un dzejoļa psiholoģiskie pavērsieni tai pašā acumirklī arī atspoguļojas mūzikā. Un kas par vārsmām! kādi dzejnieki – Gēte, Šillers, Heine, Igo!.. Un valodas – vācu, franču, itāļu, ungāru. Pārsteidzošākais šai programmā būs tas, ka daudzas melodijas klausītāji noteikti pazīs, viņi vienkārši nebūs zinājuši, ka tas ir Lists!”

 

 

Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu serviss kasēs visā Latvijā.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv