Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 19.jūnijs  


Cēsis gatavojas Latvijas dzimšanas dienai

Šogad mūsu valstij apaļa jubileja – 90 gadi. Prezidenta kanceleja un 90.gadadienas svētku koordinators – Aizsardzības ministrija – gatavojoties valsts dzimšanas dienai, iecerējusi vairākus pasākumus.

Jubilejas galvenais pasākums notiks Rīgā 18.novembrī, bet līdz tam Latvijā norisināsies reģionu pasākumi, kas dos iespēju pēc iespējas plašāk atzīmēt svētkus un radīt prieku ne tikai tiem, kas var aizbraukt uz galvaspilsētu.

Vidzemes reģiona svētku pasākums notiks 8.novembrī Cēsīs. Tas sāksies ar dievkalpojumu Sv.Jāņa baznīcā, turpināsies ar grandiozu militāro parādi, kam sekos izstādes „No dziesmas līdz nacionālai valstij” atklāšana, koncerts un Prezidenta pieņemšana Vidzemes pašvaldību vadītājiem. Svinības noslēgsies ar salūtu Vienības laukumā.

Lai nodrošinātu svētkus visai Vidzemei, Prezidenta kanceleja pilnvarojusi Cēsu pilsētas domi būt par galveno to organizatoru. Savukārt, pilsētas dome, lai pārsteigtu cēsniekus un viesus, jau no maija ķērusies pie nopietna darba un uzsākusi pasākumu koordinēšanu.

Tomēr valsts dzimšanas dienas svinības nebūs tikai minētie svētku pasākumi. Līdz tiem mums katram ir dota iespēja dāvāt Latvijai krāšņas un paliekošas dāvanas.

Jau no maija Valsts prezidenta kanceleja aicina ikkatru domāt par Latvijas nākamajiem 90.

 

Kas ir Nākamie 90? Tie ir mūsu valsts bērni, kam ir savs viedoklis par šīs valsts nākotni. Konkursā var pieteikt 1. – 12. klašu (2007./2008.mācību gada absolventus ieskaitot) audzēkņu – bērnus un jauniešus ar interesantām idejām, talantiem, panākumiem. Mēs meklējam tos, kas sevi jau pierādījuši kā domājoši, radoši un sabiedriski aktīvi cilvēki, tos, kas domā par nākotnes Latviju.

 

Kā pieteikt? Aicinām vispārējās, speciālās, profesionālās un interešu izglītības iestādes, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas no 15. maija līdz 15. septembrim pieteikt bērnus un jauniešus (ne vairāk par 2 no viena pieteicēja) konkursā „Meklējam Nākamos 90”. Pieteikumā gaidīsim:

-          pieteicēja sagatavotu bērna/jaunieša dzīvesstāstu, kas ļauj spriest par viņa rakstura īpašībām, interesēm, mērķtiecību un panākumiem;

-          paša bērna/jaunieša uzrakstītu apmēram 500 rakstu zīmes garu redzējumu par Latviju pēc 10 gadiem, atklājot savus uzskatus par vērtībām un principiem, uz kuriem jābalstās mūsu valstij;

-          konkursam pieteiktā dalībnieka kontaktinformāciju: vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese; izglītības iestāde, klase/kurss, izglītības iestādes adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese;

-          priecāsimies arī par fotogrāfiju, jo par bērniem stāstīsim visai Latvijai un leposimies ar viņiem.

 

Kam pieteikt? Pieteikumus gaidīsim līdz 2008.gada 15.septembrim (pasta zīmogs) Latvijas institūtā, Kaļķu ielā 7 – 4. st., Rīgā, LV-1050.

 

Kas tālāk? Pieteikumus izskatīs kompetenta žūrija – Latvijā atzītas personības, kas izvēlēsies 90 bērnus un jauniešus – Nākamos 90. Latvijas Republikas 90. gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī viņi atradīsies uz Nacionālā teātra skatuves, tāpat kā to redzam Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā no 1918. gada 18. novembra notikumiem. Valsts prezidentam Valdim Zatleram klātesot, viņi no jauna proklamēs Latvijas valsti – tādu, kādu šie jaunieši vēlas to redzēt pēc 10 gadiem.

           

Savukārt 90 dienas pirms Valsts jubilejas – 22.augusta vakarā – iecerēts projekts GAISMAS TILTI kā gaismas pacelšanas un lukturu iedegšanas akcija uz visas Latvijas tiltiem. Gluži tāpat kā pirms 19 gadiem, kad Baltijas ļaudis sadevās rokās, veidojot vienotu Baltijas ceļu, svētku organizatori cer, ka, ja mēs turamies pie savas zemes un valsts, tad 22.augustā plkst.21.00 daudzviet Latvijā iedegsies gaismas tilti. Katrs no mums ir aicināts savu vārdos neizteikto mīlestību iedegt lukturītī un aiznest uz tiltiem savai Latvijai.

Rudenī, 13.septembrī iniciatīvas grupa 90.gadadienas pasākumu ietvaros Latvijas teritorijā organizē rudens Lielo talku „Par tīru un zaļu valsti Dāvana Latvijai 90.gadadienā”. Talka iecerēta kā dāvana Latvijai 90.jubilejā ar mērķi apvienot domubiedrus un brīvprātīgos no visas Latvijas pagastiem un pilsētām, lai sakoptu valsti svētkiem. Šobrīd talkas koordinatori aicina iedzīvotājus visā Latvijā apzināt nelegālās izgāztuves, lai šīs vietas reģistrētu Lielās Talkas darbu sarakstā. Informāciju par vietām, kuras nepieciešams sakopt, aicinām sūtīt uz e-pastu talkas@talkas.lv un pieteikt internetā www.talkas.lv. Arī cēsnieki aicināti aktīvi iesaistīties nesakopto vietu apzināšanā un talkošanā, ko koordinēs Cēsu pilsētas dome sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolu.

Nu jau pavisam drīz, 19.jūlijā, pilsētas svētku laikā Cēsis dāvās Latvijai savu īpašo veltījumu – lielformāta ziedu instalāciju – skulptūru „Tev, Latvija!”, kas taps Vienības laukumā. Ikkatrs cēsnieks aicināts nākt ar savu ziedu un ielikt to kopējā kompozīcijā.

Cēsnieku un viesu vēlējumi Latvijai kopš 6.maija krājas divās „Vienotības jostās”, kas izvietotas Cēsu centrālajā bibliotēkā un Cēsu pilsētas domē. Cēsnieki ir tik aktīvi, ka ar mums atvēlētajiem 200 metriem līdz novembrim nepietiks, tāpēc, ja vien neesat savu vēlējumu jau izteikuši, izmantojiet iespēju!

 

Ieva Karlsberga

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv