Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 19.jūlijs  


Gigantiskais Pūķis Krāmendorfs Cēsu pilsētas svētkos atgādinās par nepieciešamību nodot atkritumus pārstrādei

Sestdien, 19.jūlijā Cēsīs AS „Latvijas Zaļais punkts” pilsētas svētkos Pils ielā piedalīsies ar iespaidīgu ceļojošu izstādi „Šķiro ar Punktuāli un Krāmendorfu!”. Izstādes vides objekts – 5 metrus augstais un 7 metrus garais krāmu vācējs pūķis Krāmendorfs - atgādinās iedzīvotājiem par to, cik svarīgi ir neapaugt ar krāmiem un nodot izlietoto iepakojumu, vecās elektropreces un tukšās baterijas pārstrādei. Izstādi bez maksas varēs apskatīt no pulksten 13:00 līdz 15:00. Izstāde notiek sadarbībā ar Cēsu pilsētas domi un SIA „ZAAO”.

 

Pūķa Krāmendorfa skulptūra

Pūķis Krāmendorfs ir iespaidīga izmēra skulptūra, kas veidota no tērauda stieņu struktūras, datoru mikroshēmām, plastmasas pudelēm un citām rūpnieciski ražotām lietām. Pūķa Krāmendorfa autors ir mākslinieks Egils Mednis, kurš skulptūru raksturo kā interaktīvu un atraktīvu uzmanības piesaistes objektu ar mācību līdzekļa un izklaides funkcijām gan lieliem, gan maziem izstādes apmeklētājiem. Skulptūra ir aprīkota ar monitoriem un audiovizuālajiem efektiem. Izstādes laukumā kopā ar pūķi aktīvi darbosies Zaļā Punkta tēls Punktuālis, kurš ar spēļu palīdzību stāstīs un rādīs iedzīvotājiem, kā neapaugt ar krāmiem un videi draudzīgā veidā tikt galā ar sadzīves atkritumiem.

 

Aktivitātes un balvu izloze

Iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt izstādi, izmēģināt Krāmendorfa interaktīvās iespējas un ļauties Punktuāļa aktivitātēm. Izstādes norises vietā būs iekārtots improvizēts nolietotā iepakojuma un elektropreču savākšanas punkts, kurā varēs nodot līdzi paņemtās nelielās elektropreces, stikla burkas, vecas avīzes, plastmasas pudeles, baterijas un par labi padarītu darbu piedalīties balvu izlozē, ko nodrošina Latvijas Zaļais punkts un SIA „Rimi Latvija”! Izlozē varēs vinnēt noderīgas balvas – mugursomas vasaras pārgājieniem, atpūtai pie dabas, kā arī citas pārsteiguma balvas.

 

Izstādes ideja

Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs par izstādes ideju saka: „Visa mūsu dzīve sastāv no šķietamiem sīkumiem, kas veido mūsu ikdienas zaļos ieradumus. Liekot ķieģeli pie ķieģeļa – top māja. Arī mūsu rokās ir ne mazums šādu ķieģeļu – iepakojuma izmešana šķirošanas konteineros, plastmasas pudeļu saplacināšana, nolietoto elektropreču un bateriju nodošana pārstrādei, auduma maisiņa lietošana iepērkoties. Pūķis Krāmendorfs, kas sastāv tikai no atkārtoti pārstrādājamiem materiāliem, ir kā atgādinājums tam, ka liela daļa no lietām, ko mēs izmetam atkritumos, ir pārstrādājamas. Tās nedrīkst nonākt nedz pūķa Krāmendorfa vēderā, nedz nogulsnēties poligonos. Tās ir jāpārstrādā!.”

 

Informatīvais atbalstītājs portāls Draugiem.lv.

Papildu informācija: Inese Vīlipa, akcijas koordinatore, aģentūra „Eko Media”, mob. 26627222, inese@ekomedia.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv