Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 19.jūlijs  


ŠODIEN Cēsis Latvijai dzimšanas dienā dāvās lielformāta ziedu

Sestdien, 19.jūlijā Cēsu pilsētas svētku laikā Cēsu iedzīvotāji un viesi veidos lielformāta ziedu „Tev, Latvija!”, ko dāvās Latvijai tās 90.dzimšanas dienā. Zieda radīšanā Vienības laukumā ar līdzpaņemtajiem ziediem visas dienas garumā varēs piedalīties ikviens svētku apmeklētājs.

Lielformāta ziedam taps sešas ziedlapiņas katra gandrīz četru metru garumā un pusotra metra platumā. Zieda diametrs būs 11 metri. To varēs aplūkot arī vēl vismaz divas dienas pēc svētkiem.

 

Jau ziņots, ka sestdien, 19.jūlijā 802 gadus senās Cēsis ietērpsies ziedu tērpā un kļūs par ziedošāko pilsētu Latvijā, jo šajā dienā Cēsis svin savus svētkus „Uzziedi Cēsīs”! Ikviens, kas šajā dienā būs pabijis Cēsīs, līdzi nesīs to neizmirstamo svētku sajūtu, jo padomāts ir par visiem.

 

Visas dienas garumā notiks krāšņi, ziedoši, atraktīvi un skanoši pasākumi, kuru vienojošais motīvs ir ziedi. Uzziedēt Cēsīs ikviens varēs pilsētas ielās, laukumos un parkos, jo ik uz soļa gaidīs dziesmas un dejas, koncerti un mode, konkursi un balvas, spēles un izklaide, tirdziņi un izstādes, mainīšanās ar zaļajiem draugiem un citas interesantas norises. Svētkiem izveidotajā īpaši plašajā un visaptverošajā programmā iekļautās aktivitātes iepriecinās un ikdienas dzīvi izrotās gan Cēsu pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem.

Pasākumos piedalīsies Latvijā zināmi un iemīļoti dziedātāji - Zigfrīds Muktupāvels, Olga Rajecka, kā arī ar Cēsīm saistīti mūziķi un grupas, Cēsu deju kolektīvi un daudzi citi mākslinieki.

Apmeklētājiem durvis svētku noskaņās ar neikdienišķiem pasākumiem vērs „Zvaigznes grāmatu nams”, galerija „Dūja” un Cēsu kultūras centrs ar fotoizstādēm, kā arī aicinās vairāk nekā 150 amatnieki un tirgotāji.

Būs vienreizējā iespēja vērot modes skati, iejusties viduslaiku tēlos un piedalīties ar viduslaiku noskaņu piepildītos pasākumos fotosalonā „Kā sendienās..”, Baznīcas laukumā un Pils dārzā. Tiem, kas atzīst veselīgas vides nozīmi savā dzīvē, būs iespēja tikties ar radniecīgi domājošajiem Vides aizsardzības kluba un „Dzīvo zaļi!” akcijas rīkotajos pasākumos Pils laukumā un baudīt Mārtiņa Sirmā gatavotos ēdienus.

 Bērnus īpaša programma sagaida Maija parka Bērnu laukumā, apmeklētājus ar mākslinieciski virzītu domāšanu – Maija parkā „Daiļā mūza”, jauniešu auditorijai atbilstošas atrakcijas un atmosfēra Skeitparkā, sportiskos apmeklētājus – Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskolas sporta laukumā.

 

Svētkus noslēdzot, svētku dalībnieki, iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties lielajā svētku gājienā, kas sāksies plkst.16.10 Raunas ielā un, caurvijot svētku norises vietas, pulcinās svētku dalībniekus. Savukārt vakarā visus izklaidēs tradicionālais Imantdienu koncerts Cēsu Pils parka estrādē un svētku balle ar grupu „Bet Bet” Vienības laukumā.

 

Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas dome uzsākusi gatavošanos Valsts dzimšanas dienai, uzsākot Lielās talkas organizēšanu Cēsu pilsētā, aicinot cēsniekus piedalīties Gaismas tiltu akcijā un pieteikt radošos un talantīgos jauniešus projektā „Latvija. Nākamie 90”.

 

Sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļa

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

laura.zauere@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv