Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 29.maijs   Vārda dienu svin: Maksis, Raivis, Raivo
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 19.jūlijs  


Inese Lāce iegūst titulu "Cēsnieks 2008"

19. jūlijā Cēsu pilsētas svētku ietvaros tika pasniegta AS Cēsu alus balva Cēsnieks. Šogad balvas pasniegšana bija īpašs notikums, jo tā norisinājās jau desmito gadskārtu. Par titula Cēsnieks 2008 ieguvēju atzīta skolotāja un režisore Inese Lāce.

                   

Inese Lāce ir Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja, kura paralēli latviešu valodas un literatūras skolotājas pienākumiem, cilvēkiem rada svētkus. Kā režisore Inese Lāce demonstrējusi spilgtu veikumu kultūras jomas veicināšanā, rīkojot daudzveidīgus, atzinību guvušus kultūras pasākumus savas skolas, pilsētas un valsts mērogā.

 

Būdama latviešu valodas un literatūras skolotāja un šķetinot mīklu, kā skolās pasniegt pirms vairāk nekā simts gadiem sacerēto dzeju, Inese Lāce radījusi savu lielāko pēdējā laika meistardarbu. Atzīmējot dzejnieka Eduarda Veidenbauma 140. dzimšanas dienu, Inese Lāce kopā ar Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēniem, mūziķiem Ievu Akurāteri un Juri Kulakovu izveidoja literāri muzikālu uzvedumu ”…pie spieķa skāries…”.

Pašreiz Inese Lāce rūpīgi plāno oriģināluzvedumu „Nāc man līdzi(i) Vidzemē” par godu Latvijas Republikas 90. gadadienai, kas novembra sākumā izskanēs Cēsīs un kuru apmeklēs un uzrunās arī Valsts prezidents. Koncertuzveduma simbols būs viedais Cēsu „Laika vecis”, kas kopā ar Zigfrīdu Muktupāvelu, Vidzemes kamerorķestri, jauno pianistu Tomasu Kozlovski, ap 600 Cēsu dziedātājiem, lielajiem un mazajiem dejotājiem aicinās sēsties pie lielā saimes galda un piedzīvot Vidzemes novada goda ļaužu un gara vērtības.

 

„Skolotājas un režisores Ineses Lāces veikums ir pozitīvs apliecinājums lielai uzņēmībai, radošām idejām un patiesai mīlestībai pret savu skolu, skolēniem un pilsētu. Viņas nesavtīgi veiktais darbs, ne vien kliedējot garlaicību mācību stundās, bet arī nemitīgi pārsteidzot skolēnus, iemāca viņus iemīlēt latviešu valodu. Kā režisore Inese Lāce vairāku gadu garumā ir veidojusi un radījusi svētkus mūsu pilsētas iedzīvotājiem. Savulaik Inese Lāce ir tikusi nominēta balvai Latvijas lepnums, bet šodien mēs viņai pasniedzam Cēsu alus, pilsētas un iedzīvotāju cieņas un lepnuma apliecinājumu – balvu Cēsnieks,” pauž AS Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone Zatlere.

 

          Balva Cēsnieks kopš 1999. gada ik vasaru tiek pasniegta Cēsu pilsētas kultūras, zinātnes, vēstures vai sociālās sfēras darbiniekam, kurš savu darbu darījis izcili un no sirds, un kura veikums pozitīvi ietekmējis Cēsu pilsētas dzīvi pārskatāmā laika periodā. Apbalvojamo personu ik gadu izvēlas pilsētas iedzīvotāji sadarbībā ar AS Cēsu alus. 

 

          Līdz šim Cēsnieka titulu saņēmuši: izstāžu nama vadītāja Nata Livonska, mācītājs Krists Kalniņš, mūziķis Igors Graps, mākslinieks Ivars Prauliņš, Cēsu rajona laikraksta „Druva” valdes priekšsēdētājs Verners Rudzītis, Cēsu Pastariņa skolas direktore Ieva Eglīte, arheoloģe Zigrīda Apala, Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, aktieris un uzņēmējs Juris Žagars.

 

          Šī gada 16. jūlijā, mirkli pirms desmitā Cēsnieka nominēšanas, iepriekšējo gadu deviņi balvas ieguvēji, AS Cēsu alus un Cēsu pilsētas domes vadība pilsētas jaunveidojamā Avotu ielejā iestādīja vienpadsmit kokus, tādejādi simboliski un svinīgi ieaužot balvas Cēsnieks pasniegšanas pasākumu Cēsu pilsētas saknēs un vēstures ritumā.

 

 

Papildus informācija:

Agita Baltbārde

AS Cēsu alus Sabiedrisko attiecību vadītāja

agita@cesualus.lv

Tālr. 67511390; 29133073Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv