Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 18.februāris   Vārda dienu svin: Kora, Kintija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 19.augusts  


Cēsu bērni izdzīvo viduslaikus

No 19. līdz 22.augustam Cēsu Pils kompleksā notika vasaras skola „Izdzīvojam viduslaikus”. Četru dienu ilgajā nodarbību ciklā piedalījās 20 Cēsu 2.pamatskolas skolēni, kuri iepriekšējā mācību gadā fakultatīvajās nodarbībās apguvuši Cēsu novada vēsturi.

 

Dalībnieki katru dienu izzināja jaunu tēmu par Cēsu viduslaiku vēsturi, t.sk. viduslaiku sadzīvi un viduslaiku teikām un spoku stāstiem. Līdz ar teorētisko zināšanu apguvi un pārbaudi, skolēniem bija jāiepazīst viduslaiku cilvēka praktiskie dzīves soļi un jāapgūst staigāšana uz koka kājām, seno rotu un naudas darināšana, šaušanas prasme ar loku, šķēpmešana, sveču veidošana, veļas mazgāšana, ēst gatavošana un šūšana. Vasara skolas noslēguma nodarbībā bērni piedalījās piedzīvojumā „Ceļojums laikā” un paši iejutās viduslaiku cilvēka tēlā, izdzīvojot iegūtās zināšanas. Nodarbības bērniem vadīja vēsturnieki Daumants Vasmanis, Daumants Kalniņš, Gundars Kalniņš un Evita Muceniece. Praktiskajās nodarbībās iesaistījās arī jaunieši - Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra gidi.  

 

Vasaras skola, ko rīkoja Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, šogad notika pirmo reizi, un tās mērķis bija veicināt Cēsu pilsētas bērnu saturīgu brīvā laika pavadīšanu, radīt interesi un pilnveidot bērnu izpratni par dzimtās pilsētas vēsturi un attīstību. Finansiālo atbalstu vasaras skola guva Cēsu domes un Nīderlandes fonda KNHM projektu konkursā „Idejas īstenojas!”  

 

Foto: (no VVTC arhīva): Tā kļuva tīri viduslaiku tērpi!

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv