Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 19.augusts  


Likumdevēji ieklausās praktiķu viedoklī

Š.g. 19. un 20.augustā Saeimas Sarkanajā zālē notika starptautiska konference „Personiskais asistents”, kuru organizēja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija sadarbībā ar Ziemeļvalstu ministru padomi un invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons”. Konferences mērķis bija iegūt ārvalstu pieredzi personiskā asistenta pakalpojumu nodrošināšanā personām ar invaliditāti, kā arī izvērtēt esošo pieredzi un situāciju Latvijā.

 

Konferencē pilotprojekta „Personiskais asistents-palīgs ikdienā” realizēšanas laikā gūto pieredzi, kā arī viedokli par likumprojektu „Invaliditātes likums” un Ministru kabineta noteikumu projektu, kas saistīts personiskā asistenta pakalpojuma nodrošināšanas kārtību, pauda iepriekšminētā projekta vadītāja - Cēsu pašvaldības aģentūras „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” Sociālo pakalpojumu nodaļas pilngadīgām personām vadītāja Laine Zālīte. Ar prezentāciju „Draugs-pavadonis bērniem ar īpašām vajadzībām Cēsu 2.pamatskolā” uzstājās Cēsu 2.pamatskolas speciālās pedagoģes Agrita Sniķere un Elita Bernāte.

 

Konferences gaitā tika iegūtas konkrētākas aprises personisko asistentu pakalpojumam Latvijā un noskaidroti daudzi praktiski aspekti - par asistentu apmācību un atalgojuma sistēmu, par lietotāja vajadzībām atbilstoša pakalpojuma veidošanu, kā arī valsts iestāžu, pašvaldību un nevalstiskā sektora lomu un atbildību šajā procesā.

 

Konferences dalībnieki atzīstami novērtēja Cēsu kolēģu veikumu. Priecēja tas, ka liela ieinteresētība par pilotprojekta aktivitātēm, rezultātiem un priekšlikumiem kvalitatīva personiskā asistenta pakalpojuma nodrošināšanai bija manāma arī no Labklājības ministrijas speciālistu un parlamentāriešu puses.

 

Projekta ietvaros Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons” izstrādājusi personisko asistentu apmācību programmu un atbilstoši tai Cēsīs apmācīti 13 personiskie asistenti. Nodarbību laikā topošie personiskie asistenti uzzināja, kā veiksmīgāk kontaktēties ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, noskaidroja, kā efektīvāk piedalīties cilvēka ar īpašām vajadzībām ikdienā, no sadzīviskām traumām pasargājot gan klientu, gan sevi, kā arī iepazinās ar informāciju, kas jāzina esot kopā ar cilvēkiem, kam ir redzes traucējumi. Personiskā asistenta pakalpojumu Cēsīs šobrīd saņem 18 personas.

 

4.septembrī plānota Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas departamenta pārstāvju vizīte Cēsīs, lai vairāk uzzinātu par pilotprojekta norisi un personiskā asistenta pakalpojuma nodrošināšanu Cēsīs.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laine Zālīte

Pilotprojekta

„Personiskais asistents-palīgs ikdienā”

VadītājaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv