Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 19.augusts  


Cēsīs turpinās vērienīgi ielu remontdarbi

  

 

Cēsīs turpinās apjomīgi ielu rekonstrukcijas darbi, kas šovasar norit Valmieras, Gaujas un Līgatnes ielās. Tos finansē Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonds,  un līdzfinansē pašvaldība un valsts.

 

Valmieras ielas rekonstrukcijas laikā noasfaltēts posms no Rūpniecības ielas līdz pilsētas robežai un ierīkots gājēju celiņš, savukārt no E.Treimaņa-Zvārguļa ielas līdz pilsētas robežai izbūvēts apgaismojums. Darbi tuvojas noslēgumam un tie jāpabeidz līdz 1.oktobrim.

 

Līgatnes ielā posmā no Gaujas ielas līdz Jurģu ielai tiks asfaltēta brauktuve, izbūvēts gājēju celiņš un lietus kanalizācija, kā arī no Gaujas līdz Mednieku ielai izbūvēts ielas apgaismojums.

 

Gaujas ielas, posmā no Palasta ielas līdz Lauku  ielai, rekonstrukcijas laikā notiek ielas asfaltēšana, gājēju celiņu bruģēšana, lietus ūdens kanalizācijas izbūve, kā arī ielas apgaismojuma izbūve no Palasta līdz Cīrulīšu ielai.

 

Atklāta konkursa rezultātā visās ielās brauktuvju un gājēju celiņu izbūvi veic SIA „Binders”, bet apgaismojumu izbūvē SIA „Spriegums”.

 

Saskaņā ar līgumu, remontdarbi jāpabeidz līdz 1.oktobrim, taču atsevišķos posmos tie objektīvu iemeslu dēļ kavēsies. Viens no iemesliem ir papildus darbi, kas jāveic Gaujas ielā  neparedzēto lietus izskalojumu dēļ Vintergravas apkārtnē. Otrs iemesls ir iekavētā konkursu procedūra. Vienlaicīgi, Cēsu ūdenssaimniecības attīstības  III kārtas projekta ietvaros, pašvaldības uzņēmums „Vinda” veic pilsētas ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukciju. Tā kā konkursa par tiesībām uz pasūtījumu rezultāti tika pārsūdzēti un rekonstrukcijas darbu uzsākšana  aizkavēta, ceļu būvētāji Līgatnes un Gaujas ielas pilnībā varēs atjaunot tikai tad, kad būs pabeigta ūdensvada un kanalizācijas tīklu ieklāšana.

 

Remontdarbu dēļ ir apgrūtināta piekļūšana objektiem Gaujas ielā un iedzīvotāji jautā, kāpēc nevar braukšanai atvērt vienu braukšanas joslu. Uz to projekta vadītājs, Cēsu novada pašvaldības izpilddirektors Andris Mihaļovs skaidro: „Gaujas ielas posmā pāri Vintergravai ir radusies sarežģīta situācija. Tur upītes un lietus ūdeņi skalo ceļa pamatni, radot nogruvumu un bīstamu situāciju. Tāpēc remontdarbu laikā šajā posmā, nepieciešamības gadījumā, iebraukt atļauts vien operatīvajam transportam un iedzīvotājiem, kam jānokļūst savās mājvietās. Pārējiem, arī sabiedriskajam transportam, jāveic apkārtceļš sekojot norādēm. Tuvojas 1.septembris un esam vienojušies ar celtniekiem, ka līdz mācību gada sākumam darbi Gaujas ielā būs pavirzījušies tiktāl, lai nodrošinātu iespēju piebraukt pie 1.pamatskolas.”

 

2011.gadā plānots rekonstruēt Jāņa Poruka ielu, posmā no Lapsu ielas līdz pilsētas robežai un Gaujas ielu posmā no Cīrulīšu līdz Pētera ielai. J.Poruka ielā plānots izbūvēt ielas apgaismojumu, lietus ūdens kanalizāciju, posmā no Lapsu līdz Palmu ielai, ielas asfaltbetona segumu un gājēju ietvi un veloceliņu. Savukārt Gaujas ielā plānots izbūvēt lietus ūdens kanalizāciju, ielas asfaltbetona segumu un gājēju ietvi un veloceliņu. Tāpat arī plānots rekonstruēt Zaķu ielas pārvadu un Akmens ielu, un, lai nodrošinātu ērtu un drošu nokļūšanu uz jauno bērnudārzu, rekonstruēs arī Saules ielu.

 

 

 

„Iedzīvotāji nereti uzdod jautājumu, kāpēc remontē to vai citu ielu, bet to, kas iet gar viņu mājām - nē. Finansējumu apjomīgajai ielu rekonstrukcijas programmai saņemam no Eiropas Savienības fondiem un ir jāievēro nosacījums, pirmkārt atjaunot maģistrālās ielas, kur transporta kustība ir visintensīvākā. Pašvaldības prioritāte ir rūpes par drošību un ielu sakārtošana pie skolām un bērnudārziem, ko pamatā esam veikuši. Svarīgi ir arī veidot ērtus apbraucamos maršrutus, lai maksimāli no transporta atslogotu pilsētas centru,” skaidro A.Mihaļovs. „Nenoliedzami, ielu remonta darbi rada neērtības, taču tās ir pārejošas, savukārt ieguvums – gludas brauktuves, ērtas ietves, atjaunots apgaismojums cēsniekiem kalpos ilgstoši.”

 

Maģistrālo - Valmieras, Gaujas, Cīrulīšu, Līgatnes, Vaives, J.Poruka-  ielu rekonstrukcija notiek Eiropas Savienības (ERAF) projekta apakšprogrammas „Nacionālā un reģionālā nozīme attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai” ietvaros. Tā kopējās izmaksas ir 3,86 miljoni latu, no kuriem gandrīz 406 tūkstoši ir pašvaldības līdzfinansējums, bet valsts dotācija gandrīz 174 tūkstoši. ERAF finansējums ir gandrīz 3,3 miljoni latu.

 

Kā jau informēts iepriekš, šī paša projekta ietvaros jau pabeigta Cīrulīšu ielas rekonstrukcija, noasfaltējot brauktuvi, izbūvējot gājēju celiņus un ielas apgaismojumu. Tāpat arī Cēsu novada pašvaldība noslēdza būvniecības līgumu par Vaives ielas, posmā no A.Kronvalda līdz E.Veidenbauma ielai, rekonstrukcijas darbiem. Vaives ielā būvniecības darbi aizkavējušies, jo pirms ielas būvniecības darbiem jārekonstruē saimnieciskā kanalizācija, ko paredzēts realizēt projekta „Cēsu ūdenssaimniecības attīstības projekta III kārta.


IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

Informāciju sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldības Komunālo nodaļu

sagatavoja sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.twitter.com/cesis_lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv