Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 19.septembris  


19.oktobrī VESTARDS ŠIMKUS un ELĪNA BUKŠA atskaņo Mendelszona koncertu

Hermaņa Brauna Fonds aicina uz ziemas sezonas atklāšanas koncertu!

  

Piektdien, 19.oktobrī, plkst.19:00 Cēsu 2.pamatskolā Vestards  Šimkus (klavieres) un Elīna Bukša (vijole) „ Mendelszona koncerts un Šūmaņa simfonija”. Kopā ar Sinfonietta  Rīga (Diriģents Normunds Šnē).

 

Šo koncertu varētu nodēvēt gari un sarežģīti – „Muzikālā romantisma meistardarbi – laikmeta sākums un plaukums”, bet varētu arī īsi un vienkārši – „Elīna un Vestards”. Pirmo reizi viņi spēlēs kopā – vijolniece Elīna BUKŠA un pianists Vestards ŠIMKUS: jauni, enerģiski, spilgti un ārkārtīgi talantīgi mūziķi.

 

Elīna ir veiksmīgi uzsākusi savu patstāvīgo radošo ceļu. Pagājušajā gada  pavasarī Rīgā viņa debitēja kā nopietna soliste. Arī uz šo koncertu viņa atbrauks no Briseles, kur pašreiz studē prestižajā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā pie profesora Ogistēna Dimē, paralēli mācoties pasaulē slavētās profesores Annas Čumačenko meistarklasēs Vācijā, Francijā un Šveicē. Viņa uzskata par lielu godu un īstenu eksāmenu (varbūt pat sarežģītāku nekā Karaliskajā kapelā!) uzstāties kopā ar Vestardu.

 

Vestards Šimkus jau sen tiek daudzināts, biļetes uz viņa koncertiem allaž ir pārdotas, zāles – pārpildītas. Viņš ir publikas mīlulis. Viņš valda pār dažādiem stiliem, mēģina izzināt Bēthovenu un ir pirmatklājējs mūsdienu mūzikas bangojošajā jūrā, taču lāgu lāgiem viņš atgriežas pie romantisma dzīvajiem avotiem, kuros mūziķa dvēsele acīm redzami rod iedvesmu.

 

Jauno solistu partneris būs savā laukā vienīgais un gados arī vēl jaunais orķestris Sinfonietta Rīga, kas pastāvīgi sajūsmina publiku ar savu augošo meistarību un atskaņojuma kvalitāti, kā arī ar dziļi pārdomātām, izsmalcinātām programmām. Protams, ka tas ir orķestra galvenā diriģenta Normunda ŠNĒ nopelns, kurš ir mūziķis pēc savas profesijas, sapņotājs – pēc rakstura un filozofs – pēc aicinājuma.

 

 

Bezmaksas ieeja bērniem: līdz 5 gadu vecumam
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00

 

Programmā: Mendelszons – Koncerts vijolei, klavierēm un stīgām, Šūmanis – 2.simfonija

 

 Ieejas maksa: 3 -10 Ls

Biļetes var iegādāties Cēsu Tūrisma informācijas centrā(Pils laukums 9) vai Biļešu serviss kasēs

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv