Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2019.gada 11.decembris   Vārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 19.oktobris  


Zviedri pārsteigti par straujo pilsētas attīstību

Cēsis                                                    19.oktobris

 Informāciju sagatavoja Cēsu domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Aija Garoza (4121677, 26029010)

 

No 16. līdz 18. oktobrim Cēsu domē viesojās Zviedrijas pilsētas Linčepingas transporta speciālisti (Rita Ekgren (Infrastruktūras projektu vadītāja), Robert Holmertz (Infrastruktūras projektu vadītāja), Linda Wahlman (Satiksmes plānotāja) un Hans Lindberg (velotransporta plānotājs)).

Vizītes laikā viesi iepazinās ar pilsētas teritoriālo plānojumu, pilsētas infrastruktūras satiksmes shēmu, kā arī piedalījās darba sarunās ar Cēsu domes pārstāvjiem. Vakar, 18.oktobrī notika vizītes pēdējā tikšanās, kuras laikā viesi izdarīja secinājumus un dalījās iespaidos par Cēsu pilsētu un tās plāniem.

Cēsu domes Būvvaldes vadītājs, pilsētas galvenais arhitekts Jānis Zlaugotnis pastāstīja, ka Linčepingas speciālisti, iepazīstoties ar pilsētas teritoriālo plānojumu, esot bijuši patīkami pārsteigti un vienprātīgi apstiprinājuši tā precizitāti un atbilstību šādu plānojumu struktūrai un prasībām, kā arī nav atraduši nekādas neprecizitātes. Turklāt Cēsu pilsētas teritoriālais plānojums esot ļoti līdzīgs pēc uzbūves un struktūras Linčepingas pilsētas plānojumam.

Jāpiebilst, ka Cēsu pilsētas teritoriālo plānojumu izstrādāja Cēsu domes darbinieki, nepieaicinot profesionālus plānotājus un infrastruktūras projektu vadītājus.

 

Otrs patīkamais pārsteigums, kurā dalījās viesi no Zviedrijas, sekojis pēc pilsētas apskates un iepazīšanās ar dažādiem būvniecības projektiem, kas realizēti Cēsīs pēdējo gadu laikā vai pašlaik atrodas tapšanas stadijā. Zviedri apbrīnojuši Cēsu pilsētas straujo attīstību un izaugsmi, izteikuši atzinību veiksmīgajai infrastruktūras sakārtotībai, kā arī vizītes noslēgumā uzaicinājuši Cēsu domes pārstāvjus pieredzes apmaiņas braucienā uz Linčepingu nākamā gada pavasarī, lai iepazīstinātu cēsniekus ar savas pilsētas aktualitātēm šajā jomā.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv