Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 19.oktobris  


24. oktobrī tikšanās ar ceļotāju Bruno Šulcu

24. oktobrī pulksten 18.00 Cēsu Pieaugušo izglītība centra zālē (Raunas ielā 4) Cēsu Centrālās bibliotēkas darbinieki aicina uz tikšanos ar ekstrēmceļotāju Bruno Šulcu. Viņš ir pasaulē pazīstamas kalnu riteņbraucējs, inženieris-konstruktors, kura aizraušanās ir speciālu divriteņu konstruēšana. Ar tiem viņš kāpj augstos, ledājiem klātos kalnos un veic nobraucienus.

1996. gadā, kad B.Šulcs mēģināja veikt nobraucienu no 5642 m augstās Elbrusa virsotnes Kaukāzā, viņš piedzīvoja smagu kritienu. Bruno no bojāejas paglāba tikai brīnums un drauga pašaizliedzīgā rīcība. Par šo piedzīvojumu tapa grāmata „Uzdrīkstēšanās būt pašam sev”. Pēc šī nelaimes gadījuma viņš no sava bīstamā vaļasprieka neatkāpās un izvirzīja sev vēl pārdrošāku mērķi, proti, pārspēt Ginesa rekordu kategorijā „lielākais augstums, kādā braukts ar velosipēdu”. Tā sasniegšanai viņš izvēlējās 7546 metrus augsto Muztagatas virsotni Ķīnas rietumos pie robežas ar Tadžikistānu. Lai iecere piepildītos, Bruno bija nepieciešami pieci mēģinājumi. Savā grāmatā „Velokāpiens Muztagatā: turpināt būt pašam sev” viņš stāsta par piedzīvoto kalnā un par to, ko prasīja un ko deva ceļš uz mērķi, uz sava Sapņa īstenošanu. Pasākumā tiks demonstrēta Bruno Šulca veidotā filma „Kāpiens pēc Sapņa”.

Par saviem ceļojumiem Bruno Šulcs kopš 1995. gada publicējis rakstus preses izdevumos „Mājas Viesis”, „Sestdiena”, „Rīgas Laiks”, „Klubs”. Savus piedzīvojumus viņš aprakstījis grāmatās „Uzdrīkstēšanās būt pašam sev: ar velosipēdu Elbrusā” (2000), „Nezināmā Ķīna” (2005) un „Velokāpiens Muztagatā: turpināt būt pašam sev : 7546 metru augstumā ar divriteni” (2012). Par saviem ceļojumiem viņš veidojis arī filmas: „Karavānu pēdās” (2005), „Ar Elbrusu sirdī” (2007), „Ēģiptes skices” (2007), „Ciemos pie pandām” (2010), „Kāpiens pēc Sapņa” (2011) un „Helibordings. Latviešu desants Kamčatkā” (2012).

Ieeja pasākumā bez maksas.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv