Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 19.novembris  


29.novembrī Sibīrijas latviešu stāsti Cēsu Izstāžu namā

Cēsu Izstāžu namā 29. novembrī plkst. 13.00 adventes laiks sāksies ar sarīkojumu „Stāsti par šodienas Sibīrijas latviešiem ”.

 

Ziemassvētku gaidās jau tradicionāli iecerēts atmiņu vakars, arī bilžu un video skatīšanās, lai domu ceļi aizvītos pie latviešiem Sibīrijā, dzirdētu stāstus par šajā gadā Krievijas plašumos satiktajiem tautiešiem. 2009. gads Krievijas latviešiem un to biedrībām ir īpašs, jo pirmo reizi šajā zemē bija atļauts rīkot latviešu dziesmu svētkus, kā arī Jāņu svinības ar tūkstošu piedalīšanos.

-          Jānis Kārkliņš, kurš dzīvo Komi apgabalā, šos svētkus iemūžinājis fotogrāfijās un disku atsūtījis uz Latviju. Latvijas vēstniecība atsūtījusi Krievijas televīzijas uzņemtos sižetus par latviešiem.

-          Par vērienīgajām Jāņu svinībām Krievijā stāstīs aculiecinieces, cēsnieces Ieva Eglīte un Mairita Kaņepe un Krievijā žurnālam „Ieva” intervētajiem Sibīrijas latviešiem – rīdziniece Aiva Kanepone.

-          Par paaudzēm, kas dzimušas Sibīrijā un apgūst senču valodu, stāstīs skolotāja Sibīrijā - Renāte Bērziņa.

 

 

 

Ieva Malceniece

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs

Tālr.  +371 64121815, +371 26542116

ieva.malceniece@cesis.lv

www.vvtc.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv