Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 28.februāris   Vārda dienu svin: Skaidrīte, Skaidra, Justs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 19.novembris  


Cēsnieki saņem valsts un pašvaldības apbalvojumus

 

17.novembrī Cēsīs un Vaivē notika svinīgie sarīkojumi par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai, kuros tradicionāli tika apbalvoti konkursu „Būve 2009”, „Gada darbinieks” un kustības „Labo darbu krātuvīte” laureāti.

 

Svinīgo sarīkojumu, kas notika Cēsu 2.pamatskolas zālē, atklāja Cēsu novada domes priekšsēdētājs, atzīmējot, ka Cēsu novada pašvaldības darbinieki valsts svētkus var sagaidīt ar labi paveikta darba sajūtu un uzsvēra, ka vislabākā svētku dāvana novadam ir jaunuzceltais bērnudārzs. Priekšsēdētājs īpaši pateicās sociālās un drošības jomas darbiniekiem, atzīmējot, ka šis darba cēliens un tuvākā nākotne solās būt straujākā darba ritmā kā iepriekšējos darba gados. „Mana pārliecība ir tā, ka vispirms varam paļauties uz pašu izloloto un pašu paveikto, un tikai kopā un vienotībā ir mūsu spēks,” teica G.Šķenders.

Priekšsēdētājs atzīmēja, ka tieši svinīgā sarīkojuma brīdī Valsts prezidents par nopelniem Latvijas valsts labā pasniedza Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru cēsniecei Sarmītei Sviķei.

 

Gints Šķenders Cēsu kultūras biedrības „Harmonija” vadītājai Dzidrai Olengovičai pasniedza LR Kultūras ministrijas Atzinības rakstu un Cēsu 5.bērnudārza vadītājai Lienei Kazakai – LR Izglītības un Zinātnes ministrijas Atzinības rakstu.

 

Klātesošos uzrunāja un apsveica arī Cēsu sadraudzības pilsētas Ahimas mērs Uve Kelners, kurš atzīmēja, ka šajās dienās arī viņiem ir bijis nozīmīgs notikums, kad tika atzīmēta Berlīnes mūra krišanas 20.gadadiena. Ahimas mērs atzinīgi izteicās par Cēsu straujo attīstību un minēja, ka ar skaudību vēro, kā Cēsīs tapis jauns sporta komplekss, jauna skola un jauns bērnudārzs. Tāpat Kelnera kungs atzīmēja Cēsu un Ahimas iedzīvotāju un skolēnu labo sadarbību un novērtēja, ka arī šogad jau tradicionāli Cēsīm un Ahimai izdevās noorganizēt ģimnāziju skolēnu apmaiņas programmu.

 

Kā katru gadu, arī šogad pašvaldības iestādes izvirzīja darbiniekus apbalvošanai Cēsu novada pašvaldības rīkotajā konkursā „Gada darbinieks”, lai pašvaldību iestāžu vidū stiprinātu piederības sajūtu savai pašvaldībai, veicinātu darbinieku lojalitāti un profesionalitāti, atzinīgi novērtētu darbinieku ieguldījumu vai nopelnus Cēsu novada attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citā pašvaldībai nozīmīgā jomā. Atzinības rakstus un dāvanu kartes saņēma 27 Cēsu novada skolu, aģentūru, slimnīcas, poliklīnikas, bibliotēkas un kultūras centra darbinieki. Vairāk skatīt šeit.

 

Tāpat arī Atzinības rakstu par ieguldījumu Cēsu pilsētas kultūras dzīves veidošanā un jauniešu iniciatīvu veicināšanā saņēma galerijas „Dūja” vadītāja Inese Ciekure, savukārt Ivars Zemītis - par ieguldījumu Cēsu un Ahimas pašvaldību, skolēnu un iedzīvotāju sadarbības veicināšanā.

 

Tika godināti arī konkursa „Būve 2009” laureāti. Šogad konkurss notika jau 16.reizi, un tajā tika vērtētas ēkas trīs grupās – individuālās dzīvojamās mājas, sabiedriskās ēkas un ražošanas ēkas. Atbilstoši konkursa nolikumam, konkursa komisija vērtēja ēkas vai būves īpašnieka attieksmi pret valsts un pašvaldības normatīvo dokumentu  ievērošanu būvniecības procesa laikā, ieguldījuma apjomu un darba kvalitāti, objekta arhitektūras kvalitāti un iekļaušanos pilsētvidē un videi draudzīgu materiālu un tehnoloģiju pielietošanu būvniecības procesā. Vairāk skatīt šeit.

 

Savukārt Cēsu novada Vaives tautas namā notikušajā svinīgajā sarīkojumā tika godināti kustības „Labo darbu krātuvīte” atzinības saņēmēji – 13 Vaives pagasta pārvaldes un izglītības iestāžu darbinieki. 1998.gadā Vaives pagastā ir iedibināta kustība "Labo darbu krātuvīte". Tās mērķis ir stiprināt Vaives pagastā strādājošo un dzīvojošo personu piederību pašvaldībai, veicināt savstarpējo lojalitāti, rosināt sociālo aktivitāti pašvaldībai nozīmīgās sabiedriskajās un sociālajās jomās. Kustībai nominēto personu vārdus ieraksta "Labo darbu krātuvītes" Goda grāmatā un sveic ar Atzinības rakstu. Vairāk skatīt šeit.

 

Jāatzīmē, ka 17.novembrī Ministru kabinets pieņēma Ministru kabineta Apbalvošanas padomes priekšlikumu un Cēsu novada domes priekšsēdētājam Gintam Šķenderam piešķīra Ministru kabineta Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā un kvalitātes uzlabošanā, kā arī par veiksmīgu darbu investīciju piesaistē un apguvē pašvaldības teritorijas attīstībai.

17.novembrī Valsts prezidents pasniedza Atzinības krustu par latvietības veicināšanu Ausmai Vancānei no Krasnojarskas (Krievija), ar kuras palīdzību un sadarbībā ar Amatas novada domi ir notikusi Cēsu, Amatas un Krasnojarskas novadu bērnu un jauniešu nometne.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv