Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 20.janvāris  


Barikāžu atceres pasākums Cēsu Izstāžu namā

Vakar, 20.janvārī Cēsu izstāžu namā notika Barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts pasākums, kura laikā Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis pasniedza 100 piemiņas zīmes cēsniekiem, kuri 1991.gada janvārī aktīvi piedalījās un organizēja arī citu cēsnieku tikšanu uz Rīgu.

 

Pasākuma laikā piemiņas zīmi saņēma arī Cēsu rajona laikraksta „Druva” žurnālisti, kuri aktīvi informēja cēsniekus par notikumiem Rīgā.

Apbalvojumu piešķir piemiņas zīmes valde, kuru vada Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un Saeimas priekšsēdētāja aicināti četri valdes locekļi - 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kostaņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Šteins.

Piemiņas zīmi piešķir barikāžu dalībniekiem par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja 1991.gada barikāžu dalībniekus.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

 

Par godu 1991. gada barikāžu aizstāvjiem otrdien visas dienas garumā Cēsīs, Vienības laukumā kūrās ugunskurs.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv