Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 20.janvāris  


Veiksmīgs seminārs par jauniešu audzināšanu

Tā jau nu tas reiz ir... nenovēlās tie jaunieši ne no Mēness, ne iznira no jūras dzelmēm, ne izauga kāpostos un droši vien arī stārķis neuzņemsies atbildību...

Mūsu jaunieši veidojās šajā pašā vidē, ko mēs pieaugušie esam radījuši pēc savas izpratnes, varēšanas un gribēšanas. Daudz ir pusaudžu un jauniešu ar pozitīvu un aktīvu dzīves pozīciju, tomēr netrūkst arī to, kuri cenšas sevi apliecināt citādi.

Lai skolotājs labāk izprastu savus audzēkņus un veiksmīgāk virzītu audzināšanas procesu skolā, prasmīgāk palīdzētu ikvienam jaunietim atrast pašam sevi, veiksmīgāk mācītu pusaudzi izprast savas rīcības sekas, Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrā vecāko klašu audzinātājiem tika piedāvāti semināri par to, kā organizēt audzināšanas procesu skolā, nodrošinot attieksmes un dzīves prasmju veidošanu, ievērojot jauniešu dzīves kvalitāti ietekmējošus faktorus. Skan gana sarežģīti un tā arī ir, jo audzinātājam jādzīvo līdzi laikam, lai viņa darbs kļūtu par tagadnes veidotāju un pamatu nākamībai.

Skolotāji iepazinās ar pētījumiem un statistikas datiem par jauniešu dzīves kvalitātēm Latvijā un Cēsīs, uzklausīja to analīzi un apguva metodes, ko izmantot savā darbā, lai veicinātu savu audzēkņu atbildību, pienākuma apziņas veidošanos, izpratni par veselīgu dzīves veidu un no atkarībām brīvas dzīves motivāciju. Skolotāji strādāja grupās, iejutās 15-18 gadus vecu jauniešu lomā, izspēlēja ikdienas situācijas, izprotot to nopietnību un sajūtot, cik bezgala svarīgi ir prast neapjukt un rīkoties, kad noticis nelaimes gadījums, cik nepieciešama ir prasme būt atbildīgam, ja runājam par pāra attiecību uzsākšanu. Skolotāji izvērtēja jauniešu zināšanas par apreibinošo vielu lietošanas ietekmi uz cilvēka organismu, lai vēlreiz pārliecinātos par to, ka skolēniem ir ļoti virspusējas zināšanas par šo vielu lietošanas neatgriezenisko kaitīgumu. Skolotāji apguva arī metodes, ko izmantot, lai radītu brīvu un labvēlīgu gaisotni skolā, veicinātu saskarsmes prasmes klases kolektīvā.

Seminārā valdīja spraiga, radoša un bezgala ieinteresēta atmosfēra, kas apliecināja to, ka šie klašu audzinātāji jūtas atbildīgi par jauno cilvēku, kas viņiem ir uzticēts, mīl, ciena un respektē viņa intereses un vajadzības. 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Diāna Briede

Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centra direktore

Tālrunis 64161457

e-pasts: vesels@dome.cesis.lv

 

Vairāk par centra darbību lasiet šeitAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv