Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 20.janvāris  


Noslēdzies Cēsu novada skolēnu literāro darbu konkurss par Barikāžu laiku Rīgā pirms 20 gadiem

Lai rosinātu jauniešus izzināt Barikāžu dienu notikumus pirms 20 gadiem, veidotu plašāku izpratni par nozīmīgiem pagrieziena punktiem Latvijas vēsturē, Cēsu novada Izglītības nodaļa kopā ar Centrālo bibliotēku organizēja eseju konkursu vecāko klašu skolēniem par tēmu - „Barikāžu laiks pirms 20 gadiem”.
Kaut arī iesūtīto darbu skaits nebija liels, tomēr tie literārie darbi, kas tika iesniegti vērtēšanai, rada pārliecību, ka jaunieši, kuri faktiski tajā laikā pat dzimuši nebija, pārzina, izprot un novērtē notikumus, kuros piedalījušies viņu vecāki un vecvecāki.
Novērtē to, ka pašiem lemts dzīvot brīvā Latvijā. Par janvāra notikumiem pārrunāts gan mājās ar tēvu, vecotēvu, gan grāmatās lasīts, gan skolā stāstīts. Lūk, citāti no šiem darbiem:
„...mēs ar vecotēvu runājāmies vairākas dienas. Domāju arī par sevi – kas es esmu, kas ir mana ģimene, kāpēc esmu tāds, kāds esmu. Kas man ir Latvija? Mans vecaistēvs, nedomādams par sevi, piedalījās...Cik dedzīgi Latvijas iedzīvotāji gribēja redzēt savu tēvu zemi brīvu, neatkarīgu. Mans vecaistēvs nebija vienīgais, tādi bija daudzi, kuru priekšā cieņā jānoņem cepure.”
„Bet vai šādi būtu arī tad, ja mēs tajā liktenīgajā janvārī nebūtu kopīgi izgājuši ielās, kopīgi parādījuši, uz ko patiesi esam spējīgi? Jā. Dzīvotu bez problēmām. Pat darbs būtu visiem maniem dēliem, ne tā kā tagad. Tomēr kaut kā pietrūktu, kaut kā ļoti svarīga, dikti mīļa, kā dēla – sarkanbaltsarkanā karoga...”
„ esmu pārliecināta, ka arī šodien, ja vajadzētu, mēs celtos un iestātos par savu zemi, savu tautu, savu brīvību.”
Cēsu novada pašvaldības pateicības rakstus un balvas par literārajiem darbiem saņems trīs Cēsu Valsts Draudzīgā Aicinājuma ģimnāzijas 10 - to klašu skolēni : Mārtiņš Točs, Edgars Lasmanis un Unda Paula Lauberga. Esejas tiks saglabātas Centrālās bibliotēkas novadpētniecības lasītavā.
Centrālajā bibliotēkā izstādē „Barikāžu laika atcerei” apmeklētājiem apskatāmas grāmatas, raksti no periodiskajiem izdevumiem par mūsu zemei tik saspringto, liktenīgo laiku.

Informāciju sagatavoja
Natālija Krama,
Cēsu Centrālās bibliotēkas direktore
(64123644 (arī fakss)
e-pasts: natalija.krama@biblioteka.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv