Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 20.marts  


"Dalkia Latvia" iegādājas "Cēsu siltumtīklus"

SIA "Dalkia Latvia" piederošais uzņēmums SIA "Jaunā Fabrika" kļuvis par SIA “Cēsu siltumtīkli” vienīgo īpašnieku. “Cēsu siltumtīkli” kopš šā gada marta ir siltumapgādes operators Cēsīs. Siltuma apgādes sistēmu atjaunošanā un modernizācijā Cēsīs “Dalkia” plāno ieguldīt 2,5 miljonus latu.

 

Ņemot vērā, ka Cēsu siltuma apgādes atjaunošanai un modernizācijai ir vajadzīgi apjomīgi ieguldījumi, 2008.gada 23.decembrī Cēsu pilsētas domes deputāti atbalstīja siltumoperatora maiņu pilsētā, pārjaunojot pamatlīdzekļu nomas līgumu. Tika arī atbalstīts “Dalkia Latvia” piedāvājums iegādāties uzņēmumu “Cēsu siltumtīkli”, kas nodarbojas ar siltuma ražošanu un apgādi Cēsīs. Darījums paredz, ka siltuma apgādes sistēmu atjaunošanā un modernizācijā “Dalkia” investēs 2,5 miljonus latu.

 

“Ceram, ka mūsu pilsētai ir izdevies piesaistīt vienu no pasaulē ietekmīgākajiem uzņēmumiem siltuma apgādes jomā. Vienoties par nozīmīgu investīciju ieguldīšanu pilsētas infrastruktūras uzlabošanā šajos laikos ir ļoti grūti, tāpēc ir svarīgi, ka “Dalkia” ir piekritusi strādāt tieši Cēsīs. Esam jau apsprieduši, kādus modernizācijas pasākumus Cēsu siltuma apgādē būtu jāveic vispirms. Domāju, ka “Dalkia” pieredze un nozīmīgais finansējums uzlabos siltuma apgādes problēmas pilsētā un nākotnē stabilizēs izdevumus, ko iedzīvotāji maksā par siltumu,” uzskata Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

"Tas, ko “Dalkia” piedāvā Latvijas pilsētām, radikāli neatšķiras no mūsu piedāvājuma jebkur Eiropā, un šī piedāvājuma būtība ir efektivitāte. Tikai ar efektīvu uzņēmuma pārvaldi, efektīvu infrastruktūru, efektīvu siltuma piegādi un taupību energoresursu patēriņā ir iespējams nopietni runāt par stabilu cenu siltuma enerģijai. Tas prasa laiku, zināšanas un investīcijas, ko "Dalkia" grupa var nodrošināt, tāpēc esmu drošs, ka īpaši esošajā sarežģītajā laikā, pilsēta ir ieguvusi stabilu un drošu partneri," norāda Guntars Kokorevičs, "Jaunā Fabrika" valdes priekšsēdētājs.

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija šā gada februārī izsniedza SIA “Cēsu siltumtīkli” licenci siltumenerģijas ražošanai Cēsīs.

 

Cēsis ir trešā Latvijas pilsēta, kur "Dalkia" kļuvusi par nozīmīgu partneri siltuma apgādes jomā. Pērn “Dalkia” iegādājās 52% daļu AS "Valmieras enerģija" un kļuva par 10% daļu īpašnieku SIA "Liepājas enerģija". “Dalkia” ir akcionārs arī uzņēmumā “Rīgas siltums” (2% akciju).

 

PAR „DALKIA  GROUP”

„Dalkia Group” ir vadošais siltuma ražošanas un piegādes uzņēmums Eiropā, kas strādā 38 pasaules valstīs, nodrošinot ar darbu 54 834 strādājošo. Grupas apgrozījums 2007.gadā sasniedza 7,9 miljardus EUR.

 

Baltijas valstu reģionā „Dalkia” strādā jau vairākus gadus un šobrīd nodrošina ar siltumapgādi 10 pilsētas Lietuvā, to skaitā Viļņā, un 16 pilsētās Igaunijā, to skaitā Tallinā.

 

„Dalkia Group” ietilpst pasaulē lielākā komunālo pakalpojumu uzņēmumu grupā Veolia Environnement, kas savukārt ir biržu aliansē Euronext un Ņujorkas fondu biržā kotēts uzņēmums ar vairāk nekā 36,2 miljardu eiro gada apgrozījumu, ar pārstāvniecībām 85 pasaules valstīs un 271 153 strādājošiem.

 

 

Papildu informācija:

Guntars Kokorevičs,

"Dalkia"  pārstāvis Latvijā,

"Jaunās Fabrikas" Valdes priekšsēdētājs

Tālr.: 67223679

GSM.: +371 29212142

Mail: gkokorevics@dalkia.lv

 

 

Important Disclaimer

Veolia Environnement is a corporation listed on the NYSE and Euronext Paris. This press release contains “forward-looking statements” within the meaning of the provisions of the U.S. Private Securities Litigation Reform Act of 1995. These statements are based on management’s current expectations or beliefs and are subject to a number of factors and uncertainties that could cause actual results to differ materially from those described in the forward-looking statements, including the risks described in the documents Veolia Environnement has filed with the U.S. Securities and Exchange Commission. Veolia Environnement does not undertake, nor does it have, any obligation to provide updates or to revise any forward-looking statements. Investors and security holders may obtain a free copy of documents filed by Veolia Environnement with the U.S. Securities and Exchange Commission from Veolia Environnement.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv