Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 18.februāris   Vārda dienu svin: Kora, Kintija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 20.marts  


Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts koncerts Cēsu Kultūras centrā

25. martā plkst. 18.00 Cēsu KUltūras centrā solistu Viestura Jansona, Baibas Berķes, Evijas Martinsones, Andra Bramaņa, kamerkora „Ave Sol” un Vidzemes kamerorķestra izpildījumā skanēs V. A. Mocarta Rekviēms.

 

Savu pēdējo skaņdarbu Rekviēmu, Mocarts ir komponējis noslēpumainos apstākļos - ar dīvaino stāstu par tā rašanos, skaņdarbs iemantojis pasaules nemirstīgu slavu visā pasaulē. Komponista pāragrā nāve un uz mūžu zudušais kaps ir kalpojis par pamatu tam, lai 1791. gadā Mocarta dzīve pārtaptu par leģendu. Rekviēma atskaņojumu vadīs Vidzemes Kamerorķestra diriģents A. Veismanis.

 

Vidzemes kamerorķestris dibināts 1981. gadā. Orķestra mūziķi atbilstoši sava kolektīva nosaukumam pārstāv visu Vidzemes novadu. Tie ir pedagogi no Cēsu, Valmieras, Limbažu, Mazsalacas, Jaunpiebalgas, Ērgļu, Gulbenes un Līgatnes mūzikas skolām, kā arī Cēsu mūzikas skolas un mūzikas vidusskolas audzēkņi un absolventi. Par Vidzemes kamerorķestra daudzpusību liecina dažādie mūzikas žanri, kuriem orķestris pievēršas savas darbības ietvaros. Starp tiem ir operu un baletu mūzikas atskaņojumi, orķestra repertuārā ir baroka, klasicisma un romantisma laikmeta mūzika un latviešu komponistu skaņdarbi. Kopš 1995.gada Vidzemes kamerorķestri veiksmīgi vada diriģents Andris Veismanis.

Rīgas kamerkoris ”Ave Sol” dibināts 1969.gadā, izvirzot jaunus, latviešu koru kultūrai nozīmīgus mērķus - rosināt strādāt latviešu komponistus laikmetīgās kora mūzikas virzienā un paplašināt Latvijas koru repertuāru dažādos vēsturiskos un nacionālos stilos. “Ave Sol” popularizējis latviešu kora mākslu neskaitāmos koncertceļojumos un festivālos, kā arī daudzkārt ieņēmis godalgotas vietas starptautiskos kora mūzikas konkursos. Būtisks “Ave Sol” darbības virziens ir kora sadarbība ar dažādiem kamerorķestriem.

Cēsīs, tāpat kā citur Latvijā, dienas garumā notiks 1949. gada marta represijās cietušo atceres pasākumi, kas noslēgsies ar koncertu Cēsu Cēsu Kultūras centrā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra reklāmas speciāliste

tel. 64122431

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv