Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 20.aprīlis  


Cēsis un RTU nodrošinās augstākās izglītības pieejamību reģionā


Otrdien, 20.aprīlī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Ivars Knēts parakstīja sadarbības līgumu ar mērķi īstenot brīvprātīgās iniciatīvas augstākās tehniskās izglītības pieejamības nodrošināšanai Cēsu novada pašvaldības teritorijā, veidojot Cēsīs RTU inženierzinātņu un tehnoloģiju studiju un pētniecības centru.

 

Līgums paredz vairākas aktivitātes, kas veicinās iedzīvotāju iespēju iegūt augstāko tehnisko izglītību Cēsu novadā: RTU inženierzinātņu un tehnoloģiju studiju un pētniecības centra (filiāles) attīstību Cēsu novada administratīvajā teritorijā, koledžu programmas īstenošanu, komercdarbības veicināšanu, izmantojot RTU un pašvaldības inovāciju un biznesa inkubatoru piedāvātās iespējas, RTU studējošo iesaistīšanu pašvaldības institūciju un komersantu uzdevumu risināšanā, realizējot konkrētas prakses un izstrādājot bakalaura, maģistra un doktora darbus pašvaldībai nepieciešamās tematikās, kā arī sadarbību inovāciju un tehnoloģiju ieviešanā Cēsu novada uzņēmumos un iestādēs.

Šis ir jau trešais Cēsu novada pašvaldības un RTU līgums, kas paredz abpusēju sadarbību inženierzinātņu un tehniskās izglītības popularizēšanā un attīstībā reģionā, kā arī
kopīgā projektu sagatavošanā un ieviešanā.

 

„Cēsis ir un būs izglītības pilsēta un izglītība ir stabila pašvaldības prioritāte. Tagad, kad valstī izglītības sistēmā notiek būtiskas pārmaiņas, pašvaldībai jābūt aktīvai un jānodrošina, lai izglītības iespējas Cēsīs būtu pēc iespējas kvalitatīvākas. Mums ir ļoti augsta līmeņa ģimnāzijas, tagad jāturpina attīstīt profesionālā izglītība, jo līdz 2015.gadam pašvaldībām jāpārņem profesionālās skolas. Abas Cēsu profesionālās skolas - gan mūzikas, gan profesionālā vidusskola ir ļoti svarīgas novada attīstībai. Līgums ar RTU ir nozīmīgs ar to, ka iezīmē izglītības pēctecību sākot ar vispārējo izglītību un turpinot ar profesionālo, augstāko un mūža izglītību,” pauda Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

RTU rektors Ivars Knēts atzinīgi novērtēja Cēsu novada pašvaldības nostāju par izglītības nozīmīgumu valsts un reģionu attīstībā. „Rīgas Tehniskā universitāte ir ļoti ieinteresēta sadarboties ar Cēsīm. Mums jau ir trīs filiāles Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī, un mēs atbalstām ideju par filiāles izveidošanu Cēsīs. Tādejādi mēs reģiona jauniešiem radīsim iespēju studēt tuvāk mājām un saņemt augsti kvalificētu un Latvijas tautsaimniecības attīstībai nozīmīgu izglītību,” pauda RTU rektors.

 

 

Pirmais līgums starp RTU un Cēsu pašvaldību tika noslēgts 2005.gadā un tas paredz sadarboties, lai veicinātu tehniskās izglītības popularizēšanu Cēsu pilsētas un rajona jauniešu vidū un orientētu jauniešus uz tādu profesiju apgūšanu, kas atbilst Latvijas Republikas sociāli ekonomiskai virzībai un Cēsu pilsētas un rajona prioritātēm un attīstības programmai.

 

Jau ziņots, ka šī gada 7.aprīlī Cēsu novada pašvaldība noslēdza līgumu par sadarbību ar RTU, kas paredz vienas prakses vietas nodrošināšanu Cēsu novada pašvaldībā RTU un Hipotēku bankas rīkotajā vasaras prakšu projektā "Labā prakse". Sadarbības ietvaros viens RTU maģistrants profesora Visvalža Vrubļevska vadībā veiks Cēsu pilsētas siltumtīklu saimniecības investīciju un remonta darbu plāna izvērtēšanu.

 

Attēlā RTU rektors Ivars Knēts (no kreisās) un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Škenders paraksta līgumu.
Foto Andris Vanadziņš

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv