Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 20.aprīlis  


8.maijā Guntars Ruņģis ar serenādēm ģitāru pavadījumā koncertā „Nakts serenādes”

8.maijā plkst.17:00 Cēsu internātpamatskolā (Meža skola, Bērzaines iela 34) ikviens aicināts uz koncertu „Nakts serenādes”, kurā klausītājus priecēs Latvijas Nacionālās operas solists Guntars Ruņģis ar serenādēm vīru kora „Frachori” un ģitāru pavadījumā.

 

Guntars Ruņģis, kurš pats arī ir producējis savu pirmo solo albumu „Nakts serenādes” par sevi stāsta:” Tā vietā, lai sev nopirktu jaunas kurpes, māsa man vārda dienā uzdāvināja ģitāru. Kopā ar šo instrumentu viņa man uzdāvināja dzīves virzienu, varbūt pat likteni – kļuvu par mūziķi”.

 

Koncertā kopā ar Guntaru Ruņģi būs mūziķis, ģitārists, arī cēsnieks – Kaspars Zemītis un vīru koris „Frachori”.

 

*Par māksliniekiem.

Guntars Ruņģis – absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālo nodaļu Vladimira Okuņa (1990). 1995./1996.gadā vokālo meistarību papildinājis pie itāļu tenora Džanfranko Čečeles. No 1998. līdz 2000.gadam mācījies pie prof.Irinas Gavriloviči (Vīne). Latvijas Nacionālās operas solists kopš 1990.gada. Vīru kora Frachori vokālais pedagogs.

 

Kaspars Zemītis – klarnetes un saksofona spēles studijas Cēsu mūzikas vidusskolā un Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā. Ģitāras spēli apguvis pašmācības ceļā, kā arī muzicējot ar leģendāro Aleksandru Sircovu. 2011.gada janvārī Kaspars ir kļuvis par pirmo Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolventu, kas ieguvis maģistra grādu klasiskās ģitāras spēles specialitātē.

 

Vīru koris „Frachori” dibināts 1986.gadā. Jau 20 gadus koris dzied Rīgas Domes Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde’’. Šajās telpās viduslaikos darbojās dažādas amatnieku brālības. Kora nosaukumā arī ietverta brālības ideja: „Frachori” ir saīsinājums no latīņu teksta „Fraternitas Chori Rigensis” – kora brālība no Rīgas. Koris koncertējis gan Latvijas koncertzālēs, dievnamos un skolās, gan arī bijis ārzemju koncertturnejās, dziedājis festivālos, konkursos un koncertos Itālijā, Spānijā, Francijā, Austrijā, Čehijā, Igaunijā un Lietuvā. Kora diriģenti – A. Mūrnieks un A.Opincāns.

 

Koncerts bez maksas

Pasākumu organizē biedrība „Art Cēsis” (Inese Ciekure,tālr.29225402)

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv