Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 20.aprīlis  


Turcijas vēstnieces vizīte Cēsīs

 Ceturtdien 19.aprīlī vīzītē Cēsīs bija ieradusies jaunā Turcijas vēstniece Latvijā   Serap Ozdžoškun kundze. Viņa tikās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gitnu Šķenderu un priekšsēdētāja vietnieku Jāni Rozenbergu. Sarunas ievadā vēstniece uzsvēra, ka Cēsis ir pirmā pilsēta ārpus Rīgas, ko viņa apmeklē. “ Turcijā tā pat kā Latvijā cilvēki ciena savas tautas vēsturi un Turku kapi Cēsīs mums ir emocionāli nozīmīga vieta, tāpēc jūsu pilsētai ir svarīga loma mūsu valstu attiecībās. Esmu ļoti pateicīga cēsniekiem par rūpēm un gādību  turku karavīru atdusas vietas apkopšanā un piemiņas saglabāšanā," teica vēstniece.

 Tikšanās laikā vēstniece tika iepazīstināta ar Cēsu novadu un tā attīstības prioritātēm, īstenotajiem Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētajiem projektiem, ekonomiskajām aktivitātēm. Viņa pastāstīja, ka pieaug Turcijas uzņēmēju interese par investīciju iespējām Latvijā un interesējās par biznesa projektiem, ko varētu īstenot Cēsīs. Vēstniece arī atzina, ka ir svarīgi popularizēt Turcijā Cēsis kā saistošu tūrisma vietu.

  Vizītes turpinājumā Turcijas vēstniece Latvijā Serap Ozdžoškun un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders nolika ziedus Turku kapos. Cēsu Jaunajā pilī vēsturnieks Tālis Pumpuriņs iepazīstināja viešņu ar materiāliem par turku karagūstekņu dzīvi Cēsīs, Turku kapu ansambļa izveides vēsturi un Cēsu muzeja jaunās ekspozīcijas tapšanas gaitu.

Attēlā: Turcijas vēstniece Latvijā Serap Ozdžoškun un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders nolika ziedus Turku kapos.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv