Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 20.maijs  


Cēsnieki savos svētkos saņems dāvanu – vasaras brīvdabas izstāžu zāli

Cēsnieku svētku vizuālais akcents būs baltā krāsa, kas simbolizēs tīrību, prieku un atbalstu. Baltās krāsas kā svētku galvenās krāsas idejas autors ir mākslinieks Eero Rass. „Jau viduslaikos krāsu definēja kā mirdzumu un saistīja ar Gaismu. Leonardo da Vinči 15.gs. rakstīja, ka dabā nav atsevišķa krāsa, tā ietver visas krāsas. Tā parādās uz priekšmeta, kurš atstaro visus spektra starus. Baltais simbolizē tīrību un patiesību. Svētkos Cēsīm jābūt patiesām ar īpašu gaismas mirdzumu, baltām, tīrām un spožām,” stāsta Eero Rass.

 

„Ar balto krāsu saistās vēl kāds notikums. Cēsnieki savu svētku laikā saņems īpašu dāvanu – vēl vienu brīvdabas skatuvi vai brīvdabas izstāžu zāli - alternatīvu mākslas dzīves vietu vai jaunu vietu savām radošajām izpausmēm,” informē Ruta Krastiņa, Cēsu Kultūras un tūrisma centra Kultūras centra nodaļas vadītāja.

 

Ar uzņēmuma Wolf Systems un biznesa inkubatora Magnus atbalstu, Cēsīs, Pils ielā 1 tiks uzstādīts mākslas objekts – Balts kubs, kurā jau Cēsnieku svētku laikā norisināsies dažādas aktivitātes. Tā būs vieta, kur svētkos Cēsu Mākslas skolas pedagogi un audzēkņi veidos savu, īpašu programmu, turpat ar savām prezentācijām darbosies biznesa inkubatora Magnus uzņēmēji, kā arī projektu vadītāji, kuri sava salidojuma ietvaros stāstīs par iespējam īstenot projektus dažādus projektus. Mākslinieks Eero Rass izsaka cerību, ka šī neparastā brīvdabas izstāžu zāle būs skaidra, piepildīta ar saturu, kuru paudīs ikviens. „Baltais kubs ir radīts ar savu filozofisku domu un reizē praktisku pielietojumu. Šī patiešām būs skaista dāvana pilsētai svētkos,” atzīst Eero Rass un piebilst, ka Baltajā kubā visas vasaras garumā tiks gaidīti jauni, aktīvi un radoši cilvēki, lai jaunradīto telpu lietotu kultūras un mākslas izpausmēm.

 

Darbošanos Baltajā kubā visas vasaras garumā lūgums pieteikt pa e-pastu: kultura@cesis.lv vai personīgi pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” Kultūras centra nodaļā (Baznīcas laukums 1,Cēsis).

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv