Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 20.maijs  


Cēsnieku svētku programmā Trešie Ritma svētki

Šogad Ritma svētki, pēc kārtas jau trešie, notiks Cēsīs, Cēsnieku svētku laikā 28.maijā sākot no plkst.12:00. Svētku organizatori, grupa Pulsa efekts, šogad lielu uzmanību vērsīs uz jauniešu bungu un ritmu sastāviem, taču neizpaliks arī profesionālu mākslinieku spilgtie un vērienīgie priekšnesumi. Instrumentu darbnīca, bungu meistarklases- arī apmeklētājiem būs jāiesaistās! Noslēgumā – īpaša Ritma svētku dalībnieku performance!

 

 

Ritma svētku iedibinātā tradīcija veiksmīgi turpinās –svētki notiks jau 3. reizi, šoreiz pašā Cēsu sirdī, Rožu laukumā. Svētku organizatori turpina īstenot Ritma svētku mērķi – apzināt dažādās ritma izpausmes iespējas un iepazīstināt ar tām skatītājus, tāpēc svētku laikā uz skatuves kāps gan dažādu bungu spēlētāji, gan stepa dejotājas un citi.

 

No saknēm līdz pat Latīņamerikai

Šogad īpaši Ritma svētku viesi būs perkusionisti Tiago Loei (Brazīlija) un Miguel Andres Hernandez Giraldi (Čīle), kuri uzstāsies ar speciāli, tikai šiem svētkiem sagatavotu priekšnesumu Latīņamerikas ritmos un noskaņās. Pilnīgi neierastas noskaņas Ritma svētkos ienesīs grupa Baraka, viņu mūzika ir seno Austrumu un mūsdienu Rietumu, etnikas, elektronikas un džeza harmoniska sintēze. Viņu priekšnesumu laikā varēsim novērtēt arī indiešu perkusiju tablas īpašo skanējumu. Āfrikas vibrācijas ar jaunu programmu uz skatuves radīs Afropulss, bet kaislīgos sambas ritmus spēlēs Samba de Riga. Ritma svētku organizatori Pulsa efekts uzstāsies divos dažādos ampluā- ar ķermeņa ritmikas (body percussion) priekšnesumu (fragments no izrādes No Drums, No Problems), kā arī ar pasaules mūzikas programmu, kas ir veidota izmantojot plašās perkusiju pasaules iespējas. Ar īpašu lekciju- priekšnesumu Ritma svētkos uzstāsies viens no grupas Auļi līderiem – Mikus Čavarts, kura bagātīgā pieredze ritmisku kompozīciju veidošanā būs noderīga ikvienam Ritma svētku apmeklētājam. Par sarežģīto ritmu pareizu izdejošanu rūpēsies lieliskās stepa dejotājas Soul Tap.

 

Plaši pārstāvēti jaunie mūziķi

Jauniešu sastāvu daudzums šogad ir pārsteidzis pat pašus Ritma svētku organizatorus! Ar īpašiem estrādes bungu komplekta priekšnesumiem Ritma svētkos uzstāsies Andžeja Grauda (Gain Fast) Bungu skolas audzēkņi, Rīgas Doma kora skolas sitaminstrumentu audzēkņi, Oļģerta Dreimaņa Salaspils Mūzikas un mākslas skolas sitaminstrumentu klases audzēkņi. Ar speciāli svētkiem sagatavotām programmām uzstāsies arī Ritma svētku idejas autora, perkusionista Dzintara Vīksnas audzēkņi no Jaunpiebalgas Rhythmical Storm un grupa Radiridirī no Vilzēniem, kuri spēlē ritmiskas kompozīcijas uz dažādiem priekšmetiem, kas nav mūzikas instrumenti.

 

Tirkšķis un apmācības

To, kas ir tirkšķis un daudz citas lietas, varēs noskaidrot instrumentu darbnīcā, kur apmeklētājiem jau tradicionāli būs iespēja veidot dažādus instrumentus un piedalīties konkursā par skaistāko un skanīgāko instrumentu! Ritma svētki piedāvās ne tikai bagātīgu skatuves programmu, bet arī iespēju pašiem izmēģināt djembe vai kādas citas bungas spēli meistarklasēs.

 

Svētki ikvienam

Pateicoties Cēsu novada pašvaldībai, ieeja Trešajos Ritma svētkos, kā arī darbošanās instrumentu darbnīcā un meistarklasēs būs bez maksas! Sīkāka informācija par Ritma svētku norisi, programmu un dalībniekiem jau drīzumā būs pieejama svētku oficiālajā mājas lapā www.ritmasvetki.lv. Sekojot Ritma svētkiem sociālajā portālā Twitter, visus jaunumus varēs uzzināt visātrāk!

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Rebeka Gaiša – Vīksna

Ritma svētku projekta vadītāja

 

Mob.: +371 29 877 874

ritmasvetki@gmail.com

rebeka.muzika@gmail.com

www.pulse-effect.lv

www.ritmasvetki.lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv