Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 20.maijs  


Cēsnieku svētkos izskanēs Vecpilsētas māju stāsti

Cēsu vecpilsētas mājas runā – tās stāsta par sevi, par pilsētu, par notikumiem un par cēsniekiem. 28.maijā no plkst.12:00-18:00 Cēsnieku svētku ietvaros aicinām apmeklēt 7 vecpilsētas mājas, kuras ir atzīmētas kartē.  Pie mājām meklējiet karodziņus.

Jūs aicina:

1.    Bīdenrota nams, Lielā Katrīnas 19  - mājas saimniece Sarmīte Bumbiere aicina Jūs ielūkoties mājas pagrabā, kurā varēsiet uzzināt, ko stāsta vecās mājas sienas un kādi atradumi gadījušies veicot mājas rekonstrukcijas darbus.

2.    Plāteru bode, Lielā Līvu iela 9 – senākā koka māja Cēsīs Jums pastāstīs kā ieguvusi savu krāšņo rotu – durvis un kā Plāteru ģimene šeit krietni saimniekojusi. Pats Plāters sagādājis svaigākās un labākās zinis Cēsīs – tās noteikti jānogaršo.

3.    Vanadziņa māja, Rīgas iela 15 – krāšņā nama tēlu varēsiet ieraudzīt senajās fotogrāfijās un mājas stāstā, kas izcelti no atmiņu krājumiem. Mājas pagalmā daktera Vanadziņa tēlu varēsiet ieraudzīt Cēsu Sarkanā krusta jauniešos, kas piedāvās iepazīt seno laiku ārstniecības metodes un izvilkt laimīgo lozi.

4.    Hopes debesskrāpis, Rīgas iela 18 – lepnais nams aicina Jūs iepazīties ar sevi un saviem saimniekiem neparastākajā vecpilsētas pagalmā. Aplūkojiet namu no visām pusēm un atkkājiet, kādas pēdas pilsētas vēsture atstājusi tā sejā.

5.    Precību nams, Valņu iela 5 – plkst.12.00 un 15.00 Precību nams aicina Jūs savā pagalmā noskatīties Valmieras Viestura vidusskolas tautas teātra „Sprīdītis” izrādi „Blaumanis precībās”  par slavenā rakstnieka piedzīvojumiem Cēsīs. Precību nama stāstā Jūs uzzināsiet par kultūras aktivitātēm Cēsu Viesīgās biedrības laikos un par rosīgākajiem darboņiem, kas šajā mājā bieži viesojušies.

6.    Iebraucamā vieta, Lielā Skolas iela 4 – sanāciet, sabrauciet nobaudīt Kārumlādes gardumus, klausoties Lāču kroga stāstu par brīnumiem, kas Cēsīs notikuši. Piesēžot pie kafijas tases, varēsiet boksterēt jaunākās 1928. gada Cēsu avīzes ziņas un uzzināt, ko cēsnieki pirka un pārdeva.

7.    Pils viesnīca, Lenču iela 7 – kad kājas nogurušas no svētku baudīšanas, Jūs laipni sagaidīs Pils viesnīcas mīkstie pēļi, kuros atguļoties varēsiet uzzināt par Cēsu Tolstoja piedzīvojumiem Pils viesnīcā. Draiskākajiem būs iespēja izspēlēt leļļu teātri un pašiem mazākajiem ievilkt treknu svītru molbertā kopā ar zīmēšanas studiju „Švīks”.

 

 

Vecpilsētas māju stāsti nepazudīs arī pēc svētkiem! Atsauksmēm un stāstu turpinājumiem rakstīt: cesustasti@gmail.com , tālr.264584145

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv