Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 20.maijs  


Cēsu dāvinājums, jauno melno gulbju pāris, pārcēlies uz Rokišķu muižas parka dīķi


Pagājušajā vasarā Cēsu melnajiem gulbjiem Zigfrīdam un Odīlijai bija prāvs ģimenes pieaugums, izšķīlās seši mazuļi. Divus no tiem jau rudenī tika nolemts dāvāt Cēsu sadraudzības pilsētai Lietuvā Rokišķis.

  Ceturtdien 19.maijā  Cēsu novada domes deputāts un  saimniecības „Kliģēni” vadītājs Aleksandrs Raubiško jaunos gulbjus nogādāja Lietuvā un nodeva Rokišķu novadpētniecības muzeja speciālistu aprūpē. Eksotisko dāvinājumu sagaidīja daudz ļaužu – Rokišķu pašvaldības un muzeja darbinieki, mediju pārstāvji, interesenti.  Lietuvieši bija rūpīgi sagatavojušies gulbju uzņemšanai. Putniem  ierīkota nožogota teritorija vienā no Rokišķu muižas parka dīķiem, skaistā pilsētnieku un tūristu iecienītā atpūtas vietā.

  Pēc tālā ceļa gulbji nedaudz piktojās un šņāca, taču ieraudzījuši dīķi, tūdaļ devās ūdenī un sāka itin omulīgi apgūt jauno teritoriju. Tikmēr A. Raubiško gulbju pases un veterināros dokumentus nodeva Rokišķu muzeja direktorei Niolei Šņokienei, kā arī sniedza pamatīgas konsultācijas par putnu kopšanu. Bija jaušams, ka lietuviešu draugi grib un spēj nodrošināt gulbjiem labus dzīvošanas apstākļus. Kā uzsvēra Rokišķu pašvaldības Ārējo sakaru nodaļas vadītājs Petras Blaževičius: „Mēs esam daudz mācījušies no cēsniekiem gan projektu izstrādē, gan tūrisma attīstībā. Domāju ka cēsnieku dāvana, melnie gulbji būs īpaša rozīne, ar ko piesaistīsim tūristu uzmanību.”

  Rokišķos jau ir izsludināts konkurss, lai izvēlētos melnajiem gulbjiem vārdus, savukārt putnu kopējs apgūst latviešu valodu, lai varētu labāk saprasties ar melnajiem skaistuļiem.

 Noslēgumā laba ziņa cēsniekiem –  Odīlija, Zigfrīda maigi aprūpēta, jau perē, gaidīsim mazuļus.

Attēlos: Cēsu melnajiem gulbjiem Rokišķos bija daudz sagaidītāju.

              Melnie gulbji Rokišķu muižas parka dīķī.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv