Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 20.jūlijs  


24.jūlijā - ceturtais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs - Poētiskais dokumentālais kino

24.jūlija plkst.19.00 Cēsīs Vecajā noliktavā pie stacijas  norisināsies ceturtais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts - Poētiskais dokumentālais kino.

 

Poētiskais kino - bez komentētāja teksta, ar attēla  un skaņas savienojumu ir liels mākslinieciskais izaicinājums filmas režisoram un operatoram.  Tas padara poētisko kino reizē par universālu un arī elitāru izteiksmes līdzekli. Savukārt skatītājiem tas ir baudas, izjūtu un domu savienojums ar ilgu pēcgaršu.  

 

Ceturtajā kino stāstā tiks demonstrēti fragmenti no Daiņa Kļavas filmām „ Piejūra”, „Levitācija” un „Gravitācija” un Lindas Oltes filmas „IeElpot”.

 

Šaurā, smilšainā piekrastes strēle ir neitrālā zona, kas vienādā mērā pieder kā jūrai, tā zemei. Šai zonai piemīt kāda neparasta īpatnība- tā pievelk cilvēkus gandrīz vai ar magnētisku spēku, pārvēršot piekrasti tādā kā spēļu laukumā, kurā sadzīvo vecais ar jauno, pirmatnīgais ar civilizēto, tradicionālais ar moderno. Tas ir par D.Kļavas filmu  „Piejūra”.

 

D.Kļava kā režisors debitējis ar kinožurnāla Latvijas Hronika 1991. gada 21. numuru, kam tika dots nosaukums „Levitācija” un kas kopā  ar 1993. gadā tapušo īsfilmu „Gravitācija” izveidojies kā  diptihs.

 

Filma „IeElpot” stāsta par to, kā Vidus ielas piektā stāva dzīvoklī notiek enerģijas sprādziens, kura iemeslu nenojauš pat kaimiņi. Viņi ir atnākuši. Viņi dzīvo. Viņi nezina, ka šobrīd viņiem pievienojas Viņa. Filma par maģiskāko mirkli dzīvē – dzimšanu.

 

Pēc nedēļas – 31.jūlijā skatītāji aicināti uz poētiskā kino jaunāko stāstu – D.Kļavas filmas „Dubļi” un mūzikas performanci mūziķa Jēkaba Jančevska vadībā.

 

Kā jau ziņots, no 3.jūlija līdz 14.augustam sestdienu vakaros norisinās „Šīs vasaras dokumentālo filmu stāsti Cēsīs” Vecajā noliktavā pie stacijas. Tās ir sarunas, diskusijas, pārdomas, jautājumi un atbildes, ko noteikusi konkrētā vakara tematika un fragmenti no dokumentālajām filmām.

 

Vienlaikus apmeklētājiem ir aplūkojama gleznotāja Andra Eglīša lielformāta glezna „Mākonis un bedre” un tēlniecisks objekts (koks) „Luxury replica” ( ... un augstākās priedes pēc lauzuma...).

 

Dokumentālo filmu stāstus Cēsīs organizē biedrība „Art Cēsis”.

 

Pasākumu apmeklējums ir bezmaksas.

 

Filmu stāstu programmai aicinām sekot www.cesis.lv un informācijai Cēsu pilsētā.

 

Filmu  stāstu norises vieta: Vecā noliktava pie Cēsu stacijas, Noliktavas ielā 1 ( aiz DUS „Virši”).

 

 

Informācija:

Projekta vadītāja

Inese Ciekure t. 29225402Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv