Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 20.jūlijs  


„Event City” aicina uz lekcijām un izstādes atklāšanu Cēsīs

Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskā vasaras skola arhitektūras un pilsētplānošanas studentiem jau desmit gadu garumā sevi apliecina kā alternatīvu izglītības modeli, kas apvieno intensīvu teorētisku apmācību ar inovatīvām dizaina un izpētes metodēm. Vasaras skolai izdevies piesaistīt internacionālu mācībspēku komandu, ko veido jauni profesionāļi ar studiju un darba pieredzi labākajās Eiropas augstskolās un birojos.

 

Savā jubilejas gadā vasaras skola piedāvā publisku lekciju programmu un plāno veidot telpiskas instalācijas Cēsu vecpilsētā. Norisinoties vienlaicīgi ar Cēsu mākslas festivālu, likumsakarīgi, ka skolas fokuss šoreiz ir notikumu un pilsētvides mijiedarbība, kas tiks pētīta piecās tematiskās darbnīcās, kurās dalību pieteikuši 45 studenti no dažādām pasaules valstīm. No 28.jūlija divu nedēļu garumā ikvienam būs iespējams apmeklēt lekcijas un sekot studentu darbam, kas noslēgsies ar izstādes atklāšanu 10.augustā.

 

Arī vasaras skolas lekciju programma veltīta notikumu tēmai. Sadarbībā ar Gētes institūtu aicinātie Jan Liesegang un Karsten Huneck pārstāv arhitektu apvienības „Raumlabor” un „Office for Subversive Architecture”, kuru veidotie projekti pārvērš novārtā pamestas publiskas vietas dzīvīgos pasākumu centros. Markus Vogl ir viens no „Event City” darbnīcu vadītājiem un pievērsīsies pilsētu sarukšanas problēmai, kas skar arī Cēsis. Austris Mailītis stāstīs par savu pieredzi, veidojot arhitektūru notikumiem un rituāliem Latvijā un Ķīnā.

 

Publiskas lekcijas
Cēsu profesionālajā vidusskolā Lielajā Skolas ielā 6, angļu valodā, ieeja brīva.

30. jūlijs
10.15 Guntis Stirna „Urban Funscape”
11.30 Jan Liesegang „Polylemma” // Raumlabor (raumlabor.net)

31. jūlijs
10.15 Viesturs Celmiņš „This event has expired. Please see the process”
11.30 Solvita Krese „Survival Kit. Art inhabits the city”

1. augusts
10.15 Markus Vogl „Creating urban conditions”// Querkraft (querkraft.at)
11.30 Austris Mailītis „Event architecture” // Mailītis A.I.I.M. (mailitis.lv)

6. augusts
10.15 Aigars Bikše. „Public space and private memories”
11.30 Karsten Huneck  „
The hidden intrigue of sites” // Office for Subversive Architecture (osa-online.net)

Projektu prezentācijas, noslēguma diskusija un izstādes atklāšana


10. augustā
15.00 Cēsu profesionālajā vidusskolā Lielajā Skolas ielā 6.

 

Organizē: Rīgas Tehniskā universitāte un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs sadarbībā ar Cēsu mākslas festivālu.

Atbalsta: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Cēsu novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, Gētes institūts Rīgā, Estonia – Latvia Programme projekts Local Artists for Regional Development, Vidzemes plānošanas reģions, Dores Fabrika, ZAAO, Vinda, JR Elements.

 

Informāciju sagatavoja:
Evelīna Ozola

Kontakti:
Toms Kokins
RTU vasaras skolas direktors
toms.kokins@gmail.com
tel. 26488141Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv