Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 20.augusts  


Valsts prezidenta vizīte Cēsis

18.augustā Cēsīs viesojās Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri.

Vizītes laikā Prezidents kopā ar Cēsu pašvaldības vadītāju Gintu Šķenderu nolika ziedus pie pieminekļa Brīvības cīņās kritušajiem latviešu un igauņu karavīriem un tikās ar iedzīvotājiem Vienības laukumā.

Vēlāk pilsētas domē Cēsu rajona pašvaldību vadītāji tikās ar Valsts prezidentu un apsprieda teritoriālās reformas aprises, izteica savus viedokļus un vēlamo nākotnes skatījumu. Diskusijas gaitā tika secināts, ka jārespektē ir visi izteiktie viedokļi, tomēr vissvarīgākais ir, lai no teritoriju apvienošanas labumu gūtu apvienoto teritoriju iedzīvotāji. Prezidents solījās sekot līdzi informācijai par teritoriālo reformu Cēsu pusē.

Lilita Zatlere Cēsīs apmeklēja Sv. Jāņa baznīcu, kur Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska iepazīstināja ar baznīcas vēsturi un ērģeļu rekonstrukcijas gaitu.

Vēlāk Cēsu 2.pamatskolas direktora Ojāra Bicāna vadībā L.Zatlere iepazinās ar jaunuzceltās skolas darbību, iekārtojumu un modernajām iekārtām, kas atvieglo mācību procesu. L.Zatlere izteicās, ka labprāt skolu apmeklētu vēlreiz.

Cēsu pašvaldības Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūrā Prezidenta kundze tika iepazīstināta ar aģentūras piedāvātajām iespējām pilsētas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, pensionāriem un bērniem ar kustību traucējumiem, kā arī tikās ar aģentūras pārstāvjiem un atzinīgi izteicās par aģentūras piedāvātajām plašajām iespējām.

Vēlāk Prezidents kopā ar kundzi devās uz z/s „Kliģeni”, kur novērtēja tomātu un ziedu audzēšanas tehnikas.

Cēsu Alus brūzī Valsts prezidents un L.Zatleres kundze apmeklēja laikmetīgās mākslas izstādi, bet Cēsu Izstāžu namā aplūkoja Ilmāra Blumberga izstādi “Lūgšana par redzēšanu II” un tikās ar pašu mākslinieku.

Vakarpusē kopīgas vakariņas ar Cēsu pilsētas skolu vadītājiem ieturēja arī Valsts prezidents un viņa kundze, kuru laikā tika pārspriests izglītības sistēmas nodrošinājums ar kadriem, dažādu izglītības sistēmas kontrolējošo institūciju darbība, kā arī finansējumu piesaiste izglītības attīstībai Cēsu pilsētā un citi aktuāli jautājumi.

Prezidenta Valda Zatlera un viņa kundzes Lilitas Zatleres vizīte Cēsīs noslēdzās ar operas izrādes „Aīda” apmeklējumu, kas vienlaicīgi bija arī Cēsu Mākslas festivāla noslēguma pasākums.

 

Attēlā: Valsts prezidents Valdis Zatlers tiekas ar Cēsu rajona pašvaldību vadītājiem.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laura Zauere

T.28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv