Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 11.jūlijs   Vārda dienu svin: Leonora, Svens
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 20.augusts  


Video stāsti par Cēsīm

Atbalstot Cēsu pieteikumu konkursam „Eiropas kultūras galvaspilsēta” galvaspilsētas titula iegūšanai 2014. gadā, Cēsu radošo jauniešu darba grupa, kuru vada Marika Slotina – Brante, izveidojuši vairākus jaunus video stāstus par Cēsīm.

 

Video klipi tapuši projekta „Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” projekta ietvaros, sadarbojoties aktīviem jauniešiem, lai atbalstītu savu pilsētu un piedalītos Cēsu pilsētas publicitātes veidošanā.

 

 Kā pastāstīja darba grupas vadītāja Marika Slotina – Brante: ”Mazā cēsnieka stāsts ir romantisks maza puisēna un viņa vectētiņa stāsts par vietu, kura allaž ar savu senatnīgumu un unikālo vecpilsētu, mazajām, bruģētajām ieliņām, viduslaiku pilsdrupām un zaļajiem, skaistajiem parkiem liek atgriezties, jo mīlestība pret šo vietu nekad nebeidzas. Savukārt klipa Gadsimtiem ejot sižeta pamatā ir leģenda par Laika veci un viņa gaismas lukturīti, kurš šodien ir viens no atpazīstamākajiem Cēsu simboliem. Cēsis kā romantiska, nesteidzīga un harmoniska mazpilsēta ir atainota video klipā Cēsu ikdiena”.

 

Par video klipiem.

Klipā „Mazā cēsnieka stāsts” puisēna lomu atveido Emīls Ozoliņš, vectētiņa – Imants Ozoliņš, scenārija un režijas autore ir Ieva Ozola, operatore un montāžu veic Kristiāna Briede, bet angļu un krievu valodā tulko Aleksandra Brizgalova.

          „Cēsu ikdiena” scenārija un režijas autores ir Zane Ozoliņa un Kristiāna Briede, bet operatores lomu un montāžu veic jaunā un talantīgā Kristiāna Briede. Projekta vadītāja Marika Slotina - Brante. Skaties, kā Cēsīs aust rīts pār jumtu korēm, baznīcu torņiem un koku galotnēm; kā labie pilsētas „gariņi” agrā rīta stundā sakārto pilsētu un dod svētību jaunai dienai. Skaties, kā cēsnieki savā pilsētā kā īstenā „miera ostā” var līdzās pastāvēt ar dzīvo dabu un nejusties pārāki pār to.

„Gadsimtiem ejot” video klipā zemā un viedā teicēja balss skan latviski, lai dažādu zemju iedzīvotāji dzirdētu autentisku latviešu valodu, bet subtitri ir angļu un krievu valodās. Scenārija un režijas autores – Inita Drava un Marika Slotina – Brante; operatore un montāža – Kristiāna Briede; Naktssarga lomu atveido Inita Drava; teicēja balss – Jānis Krastiņš; tulki – Diāna Briede un Marika Slotina – Brante; projekta vadītāja – Marika Slotina – Brante. Leģenda vēsta, ka ik nakti pilsētu pārņēma miers, kad izdzirdēja naktssarga soļu skaņu, atslēgu šķindu un balsi: „Viss kārtībā, dusiet saldi, pilsētā viss mierīgi.” Ļaudis varēja doties pie miera, jo zināja, ka ir droši un pasargāti. Pāri pilsētas mūriem gadsimti iet… Nāc arī Tu! 

 

Video var noskatīties:

 - Mazā cēsnieka stāsts http://www.youtube.com/watch?v=VFL3R-Lr9g0

 - Cēsu ikdiena

http://www.youtube.com/watch?v=ZcqL7m4P9eY&feature=related

 - Gadsimtiem ejot http://www.youtube.com/watch?v=O8VpYpaNl5c

 

Video skatāmi ne tikai latviešu valodā, bet arī tulkoti angļu un krievu valodās. Plānots, ka sižeti tiks ievietoti interneta vidē: www.youtube.com ; www.orb.lv ; www.sekoman.lv u.c.

 

          Cēsu radošo jauniešu darba grupa, kuru vada pedagoģe un diriģente Marika Slotina – Brante, tika izveidota 2009. gada 4. jūnijā un aktīvi iesaistījusies dažādos Cēsu pilsētas pasākumos un to atspoguļošanā. Sīkāka informācija par radošām idejām un paredzētajām aktivitātēm: Marika Slotina Brante e – pasts: marika@kulturcentrs.lv (tālr. 29249647)

 

          Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas pašvaldība 30. jūnijā LR Kultūras ministrijā iesniedza pieteikumu „Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”. 26.augustā Cēsīs gaidāma Starptautiskās žūrijas vizīte, savukārt 15.septembrī taps zināms, kurai no Latvijas kandidātpilsētām – Cēsīm, Rīgai vai Liepājai tiks piešķirts 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls. Izraudzītā pilsēta 2014.gadā saņems Eiropas Komisijas Melinas Merkuri balvu 1,5 miljonu eiro apmērā un sadarbosies ar otru šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Zviedrijā - Lundu vai Umea.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv