Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 26.maijs   Vārda dienu svin: Edvards, Eduards, Varis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 20.augusts  


Akmens iela Cēsīs talko

 

            Cēsīs Akmens ielā 12.augustā notika iedzīvotāju rosināta talka. Šīs idejas pirmsākums meklējams 11. jūlijā, kad Akmens ielā norisinājās iedzīvotāju svētki. To organizēja Cēsu Forums – aktīva iedzīvotāju grupa, kura darbojas pilsētas labā un rosina šādi rīkoties arī citus. Svētku laikā iedzīvotāji ierosināja vairākas idejas, no kurām viena bija sakārtot un atjaunot Akmens ielas bērnu rotaļu laukumu.

            Līdz talkas dienai notika viena sapulce, kurā tika spriests, ko un kā labāk darīt, paši iedzīvotāji vāca ziedojumus. Pozitīvi, ka tajā piedalījās arī jaunieši, kuri izteica savu viedokli.

            Tika sagādāti nepieciešamie materiāli, atvestas smiltis, dēļi. Darbos aktīvi iesaistījās gan vecāki, gan vecvecāki, gan paši bērni un jaunieši.

Šobrīd pagalmā ir gana plašas rotaļāšanās iespējas mazajiem bērniņiem - smilšu kastes, nojumes, soliņi, šūpoles, taču iedzīvotājiem padomā vēl citi darbi, jo arī jaunieši brīvo laiku labprāt pavadītu aktīvi atpūšoties –, piemēram, spēlējot volejbolu vai basketbolu.

            Atsaucīgi ļaudis - Džordžs Veldre no “Āraišu siltumnīcām” un Jana Velvele no “ Straupes piena”, talciniekiem sarūpēja gardus mirkļus, kas bija liels pārsteigums gan mazajiem talciniekiem, gan arī viņu vecākiem.

            Baudot Āraišu dārzeņus kopā ar mērcītēm un Straupes jogurtu, iedzīvotāji pauda gandarījumu, ka ir izdevies ieguldīt darbu savas apkārtnes labā. Tagad tik esot jāsasparojas vēl lielākiem darbiem! Paldies gribam pateikt arī Mārtiņam no Cēsu “ K-rauta” veikala par pretimnākšanu, iegādājoties materiālus, jo, tā kā šī bija pašu iedzīvotāju vākta naudiņa, tad no svara ir katrs ietaupītais lats. Tāpat novērtējam “Radio Trīs” un Vidzemes avīzes “Birža” informatīvo atbalstu!

            ”Iedzīvotāji izrādījās ļoti atsaucīgi un ieinteresēti, tādēļ talka izdevās. Mēs nedomājam celt gaismas pilis, bet to, ko paši saviem spēkiem varam paveikt māju apkārtnes labiekārtošanā, un tas nav maz. Kopā, paši saviem spēkiem darot, mēs varam paveikt ļoti daudz”, saka Ivo Verners, viens no Cēsu Foruma aktīvistiem un Akmens ielas iedzīvotājiem. Lieliski, ja šis piemērs iedvesmotu arī citus, jo var sākt no mazām lietām, savas mājas, sava nama, savas skolas. Kontaktiem un sadarbībai: cesuforums@cesis.lv

 

 

 

Papildus uzziņām: 26542379Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv