Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 20.septembris  


Cēsu muzejs piedāvā jaunas muzejpedagoģiskās programmas

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā jaunas muzejpedagoģiskās programmas bērnudārziem un skolām.


Uzkrāt un apgūt zināšanas nesalīdzināmi interesantāk un arī vieglāk ir darbojoties brīvā un atraktīvā vidē. Mācību procesu pastiprina arī saskarsme ar īstām pagātnes liecībām, tāpēc mācību gadam sākoties, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā trīs jaunas programmas.

 

Programmu autore, muzejpedagoģe Evita Muceniece atzīmē, ka muzejpedagoģisko programmu mērķis ir attīstīt senākas - mūsu senčiem raksturīgās pasaules izzināšanas spējas: prasmi skatīties un ieraudzīt, klausīties - sadzirdēt, izjust un izprast pasauli, arī sevi pašu. Nodarbība muzejā dod iespēju tikties ar autentisku muzeja priekšmetu, kas satur informāciju par vēstures, kultūras un dabas notikumiem.

 

 „Cēsu muzeja dārgumu lāde” ir īpašs piedāvājums pirmsskolas vecuma bērniem. Piemēram, nodarbībā Trauku vēsture muzejs no sava krājuma piedāvā traukus, kas darināti no dažādiem materiāliem un dažādos laika posmos. Priekšmetu izzināšanu papildinot ar stāstiem, rotaļām, dziesmām un praktisko darbošanos.


No 14.septembra jau pieprasīta ir kļuvusi programma 1. – 5.klašu skolēniem „Podi muzejā”,
kuras ietvaros skolēniem iespēja iepazīties ar Cēsu muzeja krājuma podu kolekcijas daudzveidību no senvēstures līdz 21.gadsimtam. Darbošanās procesā skolēni noskaidros kā mainījusies podniecība laika gaitā, kā podus izmantoja senatnē, kā tie saglabāti līdz mūsdienām.
 

Novembrī 6. – 9.klašu un 10. - 12.klašu skolēniem būs pieejama programma „Izcīni Latviju”. Ar muzejpedagoģiskās programmas palīdzību mūsdienu jaunietim tiek dota iespēja iejusties vairāk kā 90 gadu senā pagātnē. Balstoties uz izstādes materiāliem „Cēsnieki Brīvības cīņās” un savām zināšanām, skolēni izspēlēs savas Cēsu kaujas uz maketa, izcīnīs savu Latviju, piedzīvojot emociju gammu, ko Cēsu kauju laikā piedzīvoja jaunieši un viņu ģimenes Cēsu apkārtnē.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā strādā dažādu jomu speciālisti, kas piedalās starptautiskās konferencēs, pētnieciskās ekspedīcijās, projektos un vienmēr atvērti jaunām sadarbības iespējām, veidojot izpratni par vēstures notikumiem un liecībām. Neraugoties uz faktu, ka septembrī iesākta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumu pārvietošana uz citām telpām un turpināsies vēl visu oktobri, muzejs strādā pie jaunu ekspozīciju izveides.

Visas minētās nodarbības interesentiem jāpiesaka iepriekš pie Cēsu Vēstures un mākslas muzeja muzejpedagoģes Evitas Mucenieces, tālr: 64120618; 26551018

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.641211815;28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv