Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 20.septembris  


Bērnu Zinātnes centrā notiks Ģimeņu diena

  Sestdien  24. septembrī Cēsīs Bērnu zinātnes centrā „Z(in)oo” tiek organizēta Ģimeņu diena uz kuru īpaši aicināti preses pārstāvji ar saviem bērniem un ģimenes locekļiem.

 

Pl.14:00 notiks preses konference, kurā piedalīsies Zinātnes Centra pārstāvji, Cēsu Novada Pašvaldības vadītāji un Rīgas Tehniskās Universitātes pārstāvji. Žurnālistiem būs iespēja uzdot jautājumus par Zinātnes Centra tapšanu un nākotnes plāniem.

 

Latvijā lielākais bērnu zinātnes centrs “Z(in)oo” apmeklētājiem durvis vēra 2011. gada 1. septembrī. Līdzīgi kā citur pasaulē, centrs ir veidots ar mērķi veicināt bērnu zinātkāri un interesi par tehniskām zinātnēm. Pasaules prakse ir pierādījusi, ka bērnu zinātnes centri ir nozīmīga izglītības procesa sastāvdaļa, kas rosina vēlmi mācīties un pilnveidoties mūža garumā.

 

Žurnālistus, kuri vēlētos ar savām ģimenēm apmeklēt Zinātnes Centru, lūdzam nosūtīt uz epastu pauls@zinoo.lv sekojošu informāciju:

1)      Jūsu Vārdu, Uzvārdu

2)      Kādu mēdiju vai organizāciju pārstāvat

3)      Cik cilvēku pārstāvēs jūsu ģimeni


Kāpēc?

Z(in)oo veidotāji tic, ka katram cilvēkam piemīt unikāls un neatkārtojams potenciāls, kuru ir jāpalīdz atklāt, rosinot cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Šādi centri ir teju katrā Eiropas valstī un to loma ir būtiska ne tikai šodienas perspektīvā, bet nozīmīga arī valsts attīstībai nākotnē – spējai radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus. Mēs esam pārliecināti, ka aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā.

 

Kā?

Z(in)oo piedāvās interaktīvas ekspozīcijas lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi, braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni, kustināt priekšmetus ar domu spēku. Kopā Z(in)oo piedāvā vairāk par 30 dažādām ekspozīcijām. Lūk dažas no tām:

 

Kam?

Z(in)oo būs atvērts ikvienam interesentam, īpaši gaidīsim skolēnu klases un ģimenes ar bērniem. Centra organizētāji tic, ka Z(in)oo būs iedvesmojošs partneris un centrā esošās eksopzīcijas palīdzēs raisīt interesi meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku.

 

Vēl?

Bez zinātniskām ekspozīcijām Z(in)oo piedāvās arī dažādas tematiskās ārpusskola nodarbības:

         Pateicoties Rīgas Tehniskās Universitātes atbalstam zinātnes centrā ir izvietota interaktīva izstāde „Leonardo DaVinčī ģēnijs”, kurā iespējams apskatīt un pataustīt izcilā izgudrotāja darbus.

         Z(in)oo centrā ir viens no labākajiem amatieru teleskopiem Vidzemē. Skolēniem un citiem interesentiem būs iespēja piedalīties speciāli organizētās astronomijas nodarbībās brīvā dabā un redzēt detalizētu mēness virsmu, lielākās saules sistēmas planētas un pat attālus miglājus.

         Z(in)oo tiek veidots LEGO robotikas pulciņš un robotikas sacensības starp dažādām Latvijas skolēnu komandām.

         Vecākiem ar mazākiem bērniem būs pieejama attīstošo rotaļlietu bibliotēka, kur būs pieejamas bērna intelektu attīstošas rotaļlietas arī ņemšanai uz mājām.

 

Jau tagad sadarbībā ar tādiem partneriem kā Telia, GRANDEG, Laima, LMT Rally Team un Eži top jauni eksponāti. Z(in)oo aicina ikvienu uzņēmumu un augstskolas rosināt bērnos un jauniešos interesi par savu biznesa vai zinātnes nozari, izstrādājot tematiskās ekspozīcijas.

 

Kur?

Cēsis, Poruka iela 8 (iebraukšana no Lapsu ielas, zilpelēka divstāvu ēka). Piebraukšanas karte un papildus informācija mājas lapā www.zinoo.lv

 

Kas mēs?

Z(in)oo veido un attīsta biedrība “Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centrs”. Tās biedri ir Cēsu, Pārgaujas, Amatas, Priekuļu un Vecpiebalgas novadu pašvaldības. Zinātnes Centrs un Biedrība izveidota pateicoties Norvēģijas valdības finansētam projektam “Vidzemes Inovāciju un Uzņēmējdarbības centrs”, ko organizēja Cēsu novada pašvaldība, Rīgas Tehniskā Universitāte un Ostfoldas pašvaldība no Norvēģijas. Norvēģijas valdības finansētais projekts noslēdzās šā gada aprīlī.

 

Informāciju sagatavoja

Pauls Irbins,

Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centra

valdes loceklis

+371 29 423324

Skype: irbins

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv