Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 26.maijs   Vārda dienu svin: Edvards, Eduards, Varis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 20.oktobris  


Cēsu dzīvnieku patversmes iemītnieki gaida saimniekus

Cēsu novada pašvaldības dzīvnieku patversmē šobrīd mīt divi suņi un septiņi kaķēni, kuri gaida saimniekus, kam dot savu mīļumu un atbalstu.

 

Patversmē mītošie, apmēram divus - trīs mēnešus jaunie kaķēni ir labi audzināti, kārtīgi un sabiedriski, un samīļo katru apmeklētāju, it kā lūgdami paņemt viņus uz mājām. Arī sunīši, kuri ir pieauguši, bet tomēr noklīduši no mājām, gaida jaunus saimniekus. Vilku sugas krustojuma suns Džimmijs ir ļoti komunikabls, mīļš un labsirdīgs. Arī maza auguma suņuks Žipis ir labsirdīgs un katru apmeklētāju uzrunā ar uzticību paudošām acīm. Foto šeit.

 

Lai patversmes iemītniekiem ikdiena ierobežotā teritorijā nebūtu garlaicīga, par viņiem rūpējas Cēsu 1.pamatskolas skolniece Līna Krafte, kura brīvdienās un brīvlaikā dodas uz patversmi, lai izvestu pastaigā suņus un aprūpētu kaķēnus.

 

Patstāvīgi par patversmē nonākušajiem suņiem un kaķiem rūpējas tās saimniece Marika Logina – Pušinska, kura katru dzīvnieku uztver kā savu, pārzina katra īpašības, paradumus un vēlmes.

 

Neskatoties uz to, ka patversmes iemītniekiem ir atbilstoši apstākļi to uzturēšanai, iedzīvotāji, kuri vēlas paveikt kādu labu darbu, ir aicināti atdot savu mīluļu nevajadzīgās mantiņas, kakla siksniņas, pavadiņas un citas lietas. Vairāk informācija pa tālruni 28844467.

 

Cēsu novada pašvaldība no iedzīvotājiem vairākkārtēji ir saņēmusi ierosinājumus par patversmes darba organizācijas un apstākļu uzlabošanu. Jāpiezīmē, ka ierosinājumi parasti ir no tiem, kas nekad nav pabijuši Cēsu dzīvnieku patversmē un nav redzējuši, kā tajā izvietoti dzīvnieki un kā par tiem rūpējas tās saimniece. Ņemot vērā, ka patversmē nav tik daudz iemītnieku, Marika Logina – Pušinska pati tiek galā ar pienākumiem un atsaka iedzīvotāju priekšlikumiem par brīvprātīgo piesaisti. „Es būtu priecīgāka un novērtētu to, ja cilvēki vairāk rūpētos par saviem mājdzīvniekiem un neradītu tādus apstākļus, ka līdz mums nonākušie, saimnieku nomocītie dzīvnieki nav spējīgi paši nostāvēt kājās,” pauž patversmes saimniece.

 

Jaunākā informācija par patversmes iemītniekiem un foto pieejama šeit.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv