Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 6.jūnijs   Vārda dienu svin: Ingrīda, Ardis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

















Top.LV

Latvijas Reitingi







2009.gada 20.oktobris  


Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente ieguvusi Armīna Rūša stipendiju

Noskaidroti 12 Armīna Rūša stipendiju fonda ieguvēji no vairākām augstskolām – Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes, Rīgas Tehniskās Universitātes, Rīgas Stradiņu Universitātes. Kopējā stipendiju fonda summa 32 400 USD.

Stipendiju ieguvusi arī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente, Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātes studente Linda Vecgaile: „Esmu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātes Angļu filoloģijas trešā kursa studente. Jau kopš agriem skolas laikiem mans sapnis ir bijis kļūt par tulku un nākotni saistu ar strādāšanu tulkošanas jomā kādā no Latviju pārstāvošām institūcijām Eiropas Savienībā.” Armīna Rūša stipendijas iegūšana Lindai ir iespēja sevi pilnveidot.

Armīna Rūša stipendiju fonda stipendiātu vidū ir astoņi Latvijas Universitātes studenti - Ķīmijas fakultātes studente Līga Roze (studenšu korporācija „Varavīksne”), Valodu un mākslas zinātņu fakultātes studente Linda Vecgaile (studenšu korporācija „Dzintra”), Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes studentes Laima Matuzāle (studenšu korporācija „Varavīksne”), Digne Ūdre (studenšu korporācija „Staburadze”) un Dita Lapiņa (studenšu korporācija „Daugaviete”), Bioloģijas fakultātes studentes Inese Pelnēna (studenšu korporācija „Imeria”) un Dina Sarceviča (studenšu korporācija „Selga”), Vēstures un Filozofijas fakultātes students Gatis Ošs (studentu korporācija „Fr! Vanenica”); divi Rīgas Stradiņu Universitātes studenti - Medicīnas fakultātes students Pēteris Ligers (studentu korporācija „Fr! Latav!”) un Eiropas studiju fakultātes students Māris Saba (studentu korporācija „Lettonia”), kā arī Rīgas Tehniskās Universitātes Ķīmijas fakultātes studente Aiga Pabērza (studenšu korporācija „Staburadze”) un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauksaimniecības fakultātes students Andrejs Jeršovs (studentu korporācija „Fr! Arctica”).

Latvijas Universitātes Fonda administrētā Armīna Rūša piemiņas stipendija ir veltīta Dr. Armīna Rūša, kas bija izcils advokāts un mācību spēks kā pirmskara Latvijas Republikā, tā arī ārzemēs, un viņa dēla Armīna I. Rūša piemiņai. Stipendija ir nodibināta ar mērķi studiju laikā atbalstīt spējīgus un centīgus Latvijas studentus un popularizēt studentu un studenšu korporāciju akadēmisko vienotību gan studiju laikā, gan ārpus tā. Stipendiju sava tēva un brāļa gaišai piemiņai ir izveidojis Latvijas Universitātes Fonda mecenāts Roberts Rūsis.

Uz stipendiju varēja pretendēt Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes, Rīgas Tehniskās Universitātes, Rīgas Stradiņu Universitātes, Rīgas Ekonomikas Augstskolas un Juridiskās Augstskolas bakalaura un maģistra programmas studenti, ja viņi ir studentu un studenšu korporāciju biedri.

Uz vienu stipendiju pretendēja četri studenti. Pretendentus vērtēja komisija, kurā piedalījās mecenāts un studentu korporācijas „Lettonia” Filistru palīdzības biedrības loceklis Roberts Rūsis, studenšu korporācijas „Daugaviete” filistre Ieva Lāce, studenšu korporācijas „Imerias” tautiete Valda Pāvula, studentu korporācijas „Fraternitas Lettica” Filistru biedrības loceklis Ziedonis Ūdris un komisijas priekšsēdētājs, studentu korporācijas „Fraternitas Cursica” Filistru biedrības loceklis Valters Šcerbinskis.

Armīna Rūša piemiņas stipendija tiek piešķirta jau ceturto gadu, līdz šim šo stipendiju saņēmuši 33 studenti no dažādām Latvijas augstskolām.

Informācija par LU Fondu:

Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un ar izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem. LU Fonda stipendiju pamatkapitālu veido LU dižmecenāta Kristapa Morberga novēlējums LU, kā arī citu mecenātu ieguldījumi un no tiem gūtie ienākumi.



Atpakaļ...



     Aktualitātes

     Pasākumi




     Ziņu arhīvs
 




















© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv