Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 20.oktobris  


Zīmēšanas darbnīcas/konkurss skolēnu brīvdienās Cēsu Jaunajā pilī

Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar Latvijas suvenīru ražotāju SIA „NicePlace” un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju rudens brīvlaikā no 27.–29. oktobrim pulcina Cēsu novada bērnus (un bērnus bijušā Cēsu rajona robežās) piedalīties zīmēšanas darbnīcās–konkursā Cēsu Jaunajā pilī!

 

Šā gada 27., 28. un 29. oktobrī no plkst.12:00 - 16:00, Izstāžu namā notiek zīmēšanas darbnīca-konkurss bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem „Mana Latvija”.

 

Katru dienu viens vēstures speciālists – Astrīda Burbicka (Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Rīga), Valdis Kuzmins (Kara muzejs, Rīga) un Gundars Kalniņš (Cēsu Vēstures un mākslas muzejs) – sāks nodarbību ar stāstiem par Latvijas vēsturi un dažādiem simboliem, tādējādi raisot bērnu fantāziju un palīdzot rast virzienu radošajām izpausmēm. Zīmēšanas nodarbības vadīs „NicePlace” māksliniece Zane Ernštreite.

 

Cēsu novada bērni kā konkursa dalībnieki ir izvēlēti tāpēc, ka Cēsis ir Latvijas karoga izcelsmes un ievērojama Brīvības cīņu vieta, kā arī allaž ir izcēlusies ar īpaši nopietnu pieeju bērnu patriotiskās audzināšanas jomā.

 

Zīmēšanas konkursa rezultāti tiks eksponēti divās izstādēs – 11. novembrī Rīgas pilī ekspresizstādes (viena diena) veidā, iekļaujot to vispārējā 11. novembrim – Lāčplēša dienai – veltīto pasākumu virknē Rīgas pilī. Savukārt Cēsīs izstāde būs apskatāma no 18.novembra līdz 1.decembrim Cēsu Tūrisma informācijas centrā.

 

Izstāžu laikā apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja balsot par zīmējumiem. Bērnu zīmējumus līdztekus apmeklētājiem Rīgā un Cēsīs vērtēs arī žūrija, kuras sastāvā būs Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš un "NicePlace" māksliniece Zane Ernštreite. Apkopojot vērtējumus, tiks izvēlēti 8 zīmējumi, kuri ar “NicePlace” gādību pārtaps pastkartēs.

 

Izstādes noslēguma dienā, 1.decembrī, būs konkursa uzvarētāju paziņošana un sveikšana ar organizatoru sarūpētām pārsteiguma balvām.

 

Zīmēšanas konkursu atbalsta SIA “Papīrfabrika “Līgatne”.

 

Vairāk informācijas www.niceplace.lv un www.cesis.lv

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Ruta Krastiņa

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Kultūras centra nodaļas vadītāja

Tālr. 26410212

E – pasts: ruta.krastina@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv