Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 20.novembris  


Cēsīs notiks Nākotnes pilsētas spēle par Vidzemes reģiona kultūras attīstību

23. un 24.novembrī Cēsu novada domes zālē, Raunas iela 4, Cēsis, notiks otrā Nākotnes pilsētas spēle (Future City Game) par Vidzemes reģiona kultūras attīstības perspektīvām un problemātiku. Cēsu Kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Culturelab”, Britu padomi Latvijā un Vidzemes plānošanas reģionu pulcinās radošos vidzemniekus, kā arī tos, kuriem Vidzemes kultūras nākotne nav vienaldzīga, piedalīties interaktīvā divu dienu seminārā – Nākotnes pilsētas spēlē „Kultūras loma Vidzemes reģiona attīstībā”.

 

Paredzēts, ka spēlē piedalīsies kultūras un tūrisma jomas speciālisti no Vidzemes reģiona. Spēles laikā tiks radītas un attīstītas konkrētas idejas Vidzemes kultūras sadarbības projektiem, kas veidos pamatu nākamajai reģiona kultūrpolitikai. Tiks meklētas atbildes uz aktuāliem jautājumiem: kultūras loma Vidzemes identitātes veidošanā, vai kultūra var nest reģionam ienākumus un palīdzēt pārvarēt ekonomisko krīzi, kultūras tūrisma attīstība, kultūra kā cilvēku izaugsmes un radošo spēju veicinātāja.

 

Ar komandu izstrādātajām idejām tiks iepazīstināta gan sabiedrība, gan Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas pārstāvji. Spēli vadīs Cēsu Kultūras centra direktores vietniece attīstības jautājumos Ilona Asare.

 

Pirmā spēle Cēsīs norisinājās 2009. gada maijā par Cēsu vecpilsētas ilgtspējīgu attīstību – lai tā būtu patīkama, radoša un draudzīga dzīves telpa gan cēsniekiem, gan arī piesaistītu tūristu uzmanību. Komandu dalībnieki apsvēra mūsdienu globālos un vietējos izaicinājumus, izvirzot jaunas idejas Cēsu vecpilsētas attīstībai kā rezultātā radās ideja dibināt Cēsu vecpilsētas attīstības biedrību un izveidojās šīs biedrības iniciatīvas grupa arhitektes Sarmītes Bumbieres vadībā.

 

Nākotnes pilsētas spēle jau sekmīgi ir izspēlēta vairākās pilsētās Eiropā un Austrumāzijā. Latvijā spēles jau ir notikušas vairākās pilsētās - Rīgā, Liepājā, Valmierā un Jelgavā. Ar notikušo spēļu rezultātiem ir iespējams iepazīties Nākotnes pilsētas spēles mājas lapā http://creativecities.britishcouncil.org/future_city_game, bet par aktivitātēm Latvijā – Britu padomes Latvijā mājas lapā http://www.britishcouncil.org/latvia-projects-creative-cities.htm .

 

 

Par projektu „Creative Cities”

Nākotnes pilsētas spēle (Future City Game) ir projekta Radošās pilsētas (Creative Cities) galvenā aktivitāte, un tās mērķis ir radīt daudzpusīgas un inovatīvas idejas radošai un ilgtspējīgai pilsētvides attīstībai, risinot konkrētu pilsētvides problēmu ar interaktīvas spēles palīdzību. Par spēles objektu var būt gan novads, reģions, rajons, pilsēta kopumā, gan atsevišķs pilsētas rajons, kvartāls vai pat iela.

 

Projekta „Radošās pilsētas” ietvaros plānots aptvert un iesaistīt pārstāvjus gan no privātā, valsts un NVO sektora, tādējādi projekta mērķis ir arī vecināt kultūras, radošuma, uzņēmējdarbības un pilsētplānošanas savstarpēju mijiedarbību pilsētas vidē.


Projekta
mērķis ir atbalstīt aktīvus cilvēkus, kuri izmantojot Britu padomes piedāvātos pasākumus un metodoloģiju, var uzlabot savu pilsētvidi, padarot to radošu, inovatīvu, iedzīvotājiem draudzīgu un ilgtspējīgu.

 

Britu padome projektu īstenos laikā no 2008.gada līdz 2011.gadam 14 Eiropas valstīs, kā arī līdzīgas aktivitātes norisinās Austrum Āzijā un Ķīnā.

 

 

Par Britu padomi

Britu padome (British Council) ir starptautiska organizācija, kas dibināta 1934.gadā Apvienotajā karalistē. Šodien tā ir lielākā starptautiskā labdarības organizācija, kurā strādā 7900 darbinieki 110 valstīs un teritorijās visā pasaulē, 2009. gadā Britu padome ar daudzveidīgiem kultūras, mākslas un izglītības pasākumiem dažādās pasaules valstīs atzīmēs savu 75. pastāvēšanas gadadienu.

 

Britu padomes mērķis ir kļūt par globālo līderi kultūras attiecību veidošanā. Mēs esam pārliecināti, ka pasaulei ir nepieciešamas vairāk kultūras attiecības, kas ir nozīmīgs līdzeklis mūsu planētas un civilizācijas ilgtspējas nodrošināšanai 21. gadsimtā. Galvenās Britu padomes darbības jomas ir radošas un atbildīgas sabiedrības veidošana, izglītības iespēju paplašināšana un iemaņu attīstīšana, starpkultūru dialoga veicināšana, uz zināšanām un inovācijām balstītas ekonomikas attīstība, kā arī kultūras, zinātnes un mākslas sadarbības veicināšana starp Latviju un Lielbritāniju, kā arī citām pasaules valstīm.

 

Latvijā Britu padome darbību uzsāka 1992.gadā. Šobrīd Britu padomē Latvijā strādā 6 darbinieki. Britu padomi kopš 2009.gada marta vada Dace Melbārde.

 

 

Vairāk informācijas par projektu:

·         Projekta Creative Cities mājas lapa: http://creativecities.britishcouncil.org

·         Future City Game spēles mājas lapa: http://www.britishcouncil.org/futurecitygame

·         Britu padome Latvijā: www.britishcouncil.lv

·         Britu padomes projekta vadītāja Latvijā: Ilze Saleniece, tālr.: 67504107, e-pasts: ilze.saleniece@britishcouncil.lv 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr.: 64122431;

Mob.tālr.: 29293195

E-pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv