Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 20.decembris  


Cēsu rotariešu atbalsts izglītībai

Viena no galvenajām Rotari kustības darbības prioritātēm ir izglītība, izglītības kvalitātes uzlabošana un primārās veselības aprūpes problēmu risināšana mūsu izglītības iestādēs. Arī Cēsu Rotari klubs kopš tā dibināšanas 2000.gadā ir realizējis vairākus  izglītības pilnveidošanu veicinošus projektus, uzlabojot izglītojošo iestāžu tehnisko bāzi(datoru, sporta inventāra iegāde, bērnu rotaļu laukuma rekonstrukcija), piedalījies abpusējās Studiju grupu apmaiņas(GSE) un Rotari jauniešu apmaiņā(RU) programmās.

Zinot, ka šajos ekonomiski grūtajos laikos daudzām ģimenēm ir problēmas, lai nodrošinātu saviem bērniem pilnvērtīgu izglītības apgūšanu vispārizglītojošās skolās, Cēsu rotarieši rosināja sniegt atbalstu tieši maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu skolniekiem, plānojot sniegt atbalstu to brīvpusdienām skolās. Mūsu ierosmi uzklausīja Rotari 2410 apgabala toreizējais gubernators Leifs Karlsons, kurš virzīja projektu atbalstam Zviedrijā. Ierosme guva necerēti lielu atsaucību. Projekta vadību Zviedrijā uzņēmās bijusī apgabala gubernatore Margareta Kalgrēna. No 2009./10.mācību gadā kopēji ziedotajiem 4328 latiem lielāko daļu nodrošināja Zviedrijas pieci Rotari klubi no Vestervikas. Rezultātā brīvpusdienas divus mācību gada mēnešus varēja saņēma 146 Cēsu novada vispārizglītojošo skolu skolnieki. 

Rotari kustības pamatvērtības – kalpošana, biedriskums, daudzveidība, godīgums un vadības prasmes Cēsu rotarieši ir spējuši apvienot pašreiz vienā darbības vadmotīvā: „Sadarbība un partnerība – panākumu ķīla”. Sabiedrībai ir zināms, ka visi lielākie projekti veikti tieši sadarbībā un partnerībā. Par piemēru var minēt Cēsu 4.PII rotaļu laukuma rekonstrukcija, kura īstenošana bez toreizējās Cēsu pilsētas pašvaldības līdzdalības diezin vai tiktu realizēta tādā līmenī, kādu to redzam šodien. Tas ir patiess apliecinājums rotari kustības pamatprincipiem un tam, ka mūsu kopēji veiktais darbs kļūst par panākumu visai sabiedrībai.  

Margaretas Kalgrēnas rosināti un Vestervikas Rotari klubu finansiāli atbalstīti arī Cēsu rotarieši sniedz savu atbalstu projekta virzībai starptautiskā Rotari fonda Papildu piešķīruma iespējamai saņemšanai. Un gaidītais rezultāts ir, jo šinī 2010./11.mācību gadā esam saņēmuši Rotari fonda Papildu piešķīrumu, kas kopā ar projekta virzītājiem(sešiem Rotari klubiem: pieciem klubiem Zviedrijā, ieskaitot Cēsu klubu) sniedz 8735,62 LVL brīvpusdienām maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu skolniekiem. Tie kopā ar Vestervikas Rotari klubu ziedojumu šinī mācību gadā ir 9973,60 LVL. Ar tiem Cēsu Rotari klubs spēs nodrošināt ar brīvpusdienām deviņās Cēsu novada vispārizglītojošās skolās 274 skolēnus trīs šī mācību gada grūtākos ziemas mēnešus: decembri, janvāri un februāri. Savukārt tas dos daudzām ģimenēm ietaupītos līdzekļus izmantot citiem svarīgākiem mērķiem, it sevišķi apzinoties vispārējās dzīves dārdzības pieaugumu šinī periodā.

Ikviens rotarietis apzinās, ka līdzekļu vākšana nav pateicīgs darbs un, ka arī uzticība sabiedrībā tik aktuālam darbam vēl arvien ir zema. Tomēr, ņemot vērā to, ka Rotari kustība visā pasaulē ar kalpošanu sabiedrības interesēs ir apliecinājusi godīgu un ikvienam sabiedrībā pārskatāmu attieksmi projektu realizācijā, Cēsu rotarieši uzrunāja arī uzņēmējus un visus labas gribas cilvēkus, atbalstīt brīvpusdienu projektu. Ar pateicību jāatzīmē atbalsts ko sniedza visi Cēsu Rotari kluba biedri personīgi un iespēju robežās arī kā uzņēmēji(SIA Spriegums, SIA M.E.Lat-Lux, SIA Ergo, Swedbanka Cēsu filiāle, SIA Dens, SIA Datorsalons Vesa, SIA Ekju, SIA Vinda, RPIVA Cēsu filiāle). Sevišķa pateicība pienākas Cēsu vecpilsētas aptiekai un tās vadītājai Saivai Nikovskai.  

Atbalsts mūsu skolām un izglītībai ir atbalsts mūsu nākotnei. Cēsu rotarieši augstu vērtē ikviena labas gribas cilvēka nesavtīgu un nepolitizētu atbalstu. Cēsu rotarieši pateicas ikvienam, kurš nav bijis vienaldzīgs pret mūsu nākotni. Vispirms mēs pateicamies visiem rotariešiem un rotari draugiem, sadarbības partneriem. Mēs pateicamies tiem, kuri atsaucās mūsu biedra Egīla Viškinta aicinājumam, palīdzēt nodrošināt skolām datorus. Mēs pateicamies tiem, kuri turpina bijušā Valsts prezidenta K.Ulmaņa rosināto „Draudzīgā Aicinājuma” darbu. Mēs pateicamies ikvienam, kuriem kalpošana sabiedrības interesēs ir sapratne, ka „Pašaizliedzīgi kalpojot tagadnei, mēs dzīvojam nākotnei.” – (Zenta Mauriņa).

Projekta „Brīvpusdienas maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu skolniekiem” Cēsu novada vispārizglītojošās skolās turpināšanai aicinām atsaukties visus labas gribas cilvēkus un ziedot savu iespēju robežās mūsu nākotnei.

 

Informāciju sagatavoja

 Kārlis Tomsons

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv