Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 21.janvāris  


„Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta koordinatori uzsāk darbu

21.janvārī Cēsīs tiksies „Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta Vidzemes pilsētu koordinatori, lai uzsāktu kopēju darbu pie Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanas konkursa nacionālās atlases 2.kārtai.

 

Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži ir Cēsu sadarbības partneri, lai veidoti kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu. Kopējās Vidzemes kultūras programmas sagatavošanai katra pilsēta ir deleģējusi kompetentu pārstāvi, kas koordinēs pasākumu sagatavošanu un norisi savā pilsētā.

 

2008.gada 16.decembrī Rīgā notikušajā pirmajā atlases kārtā starptautiskā žūrija atzina Cēsu un Vidzemes pieteikumu par kvalitatīvu un Eiropas mērogā konkurētspējīgu, jo tajā dabas resursi tiek apvienoti ar kultūras norisēm, kas veido savdabīgu, eiropietim interesantu ideju salikumu.

 

Līdz 2009.gada 30.jūnijam izvirzītajām pilsētām jāiesniedz detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam. Savukārt septembrī notiks izstrādātās kultūras koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura Latvijas pilsēta – Cēsis, Rīga vai Liepāja – 2014.gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

 

Jau ziņots, ka Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā Cēsis īstenos visā Vidzemē. Atbalstot Cēsis, Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži - ir vienojošās sadarbības projektā, lai apvienotu spēkus kopīgam mērķim – Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai.

 

Par kopēju sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros Cēsu pilsētas dome ir vienojusies arī ar Vidzemes augstskolu. Vienošanās paredz abu partneru sadarbību izglītībā, pētījumu izstrādē, konferenču un pasākumu rīkošanā, kopīgu projektu un partnerību veidošanā partneriem nozīmīgās jomās, tādejādi sekmējot Vidzemes reģiona konkurētspēju un ilgtspējīgu attīstību.

 

Cēsīm kļūstot par Eiropas kultūras galvaspilsētu, Vidzeme tiks iezīmēta Eiropas kultūras tūrisma kartē, tiks veicināta reģiona starptautiskā atpazīstamība un konkurētspēja.

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas ideja dzima 1985.gadā ar mērķi veicināt Eiropas tautu tuvināšanos. Kopš 1985. gada pilsētas sacenšas izdomā un oriģinalitātē, lai Eiropas pilsoņiem parādītu savas kultūras bagātību, daudzveidību un mantojumu. Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā.

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv  www.cesis2014.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv