Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 21.februāris  


Mācības jaunāko instruktoru karjeras kursā uzsāk 32 karavīri

Mācības jaunāko instruktoru karjeras kursā uzsāk 32 karavīri

 

Šodien, 20.februārī Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolā, mācības „Jaunākā instruktora” kursā uzsāka 32 karavīri.

Septiņu nedēļu laikā kursanti, kuri iepriekš sekmīgi nokārtojuši kursa iestājpārbaudījumus, apgūs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai viņi spētu patstāvīgi vadīt nodaļas personālu ikdienā un mācībās jebkurā NBS vienībā.

Kursa laikā karavīri vairākkārtīgi veiks 10 km garus pārgājienus pilnā ekipējumā, plānos un vadīs mācību nodarbības, un kursa priekšpēdējā nedēļā no 28.-30.martam praktiski apgūs un nostiprinās militārās vadības prasmes četru diennakšu mācībās lauka apstākļos.

„Jaunākā instruktora” kurss ir pirmais instruktoru sastāva karjeras kurss, kuru sekmīgi pabeidzot, karavīriem ir tiesības saņemt kaprāļa dienesta pakāpi un dienēt jaunāko instruktoru sastāvā. Pēc četru gadu dienesta šie karavīri varēs turpināt savu izaugsmi „Instruktora” kursā un kļūt par seržantiem.

Kopš NBS Instruktoru skolas dibināšanas šis ir 22. „Jaunākā instruktora” kurss, kura mācību programmu līdz šim sekmīgi ir apguvuši vairāk kā 660 NBS karavīri.

Iedzīvotāju uzmanībai: Sakarā ar minētajām mācībām, laikā no 21.februāra līdz 6.aprīlim NBS Instruktoru skolas kursanti regulāri pārvietosies pa Cēsu pilsētas ielām, Cēsu apkaimes mežiem un ceļiem. Viņi būs ekipēti ar bruņucepurēm un ieročiem. Mācību vingrinājumu laikā Cēsu apkaimes mežos notiks šaušana ar salūtmunīciju, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku dzīvību un veselību. Lūdzam ar sapratni attiekties pret nepieciešamību veikt karavīru apmācību.

Informāciju sagatavoja:
virsleitnante Ieva Karlsberga
NBS Instruktoru skolas
Ārējo sakaru un preses virsniece
tālr.: 4101437, mob. 6197157Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv