Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 20.janvāris   Vārda dienu svin: Oļģerts, Orests, Aļģirds, Alģis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 3.marts  


Iedzīvotājiem Cēsīs 3.martā būs iespēja izteikt viedokli, kāda Latvija būs 2030.gadā

Lai noskaidrotu, kādu redz Latvijas nākotni tās iedzīvotāji, tiek uzsākts sabiedrības līdzdalības projekts „Latvija 2030. Tava izvēle”. Sākot no šodienas ikvienam cilvēkam ir iespēja pateikt, kādā Latvijā viņš vēlas dzīvot un ieteikt, kā šādu Latviju veidot, piedaloties kādā no reģionālajiem forumiem, diskutējot augstskolās un internetā www.latvija2030.lv, piedaloties Nacionālajā forumā un sūtot ieteikumus pa e-pastu forumi@latvija2030.lv .

 

Reģionālie forumi norisināsies divos etapos un tajos tiks apspriestas Latvijas attīstības stratēģiskās izvēles jeb dilemmas. Pirmais forumu etaps notiks no 3.-7.martam: 3.martā – Cēsīs, 4.martā – Rīgā, 5.martā – Jelgavā, 6.martā – Liepājā, 7.martā – Daugavpilī. Plašāka informācija un reģistrācija dalībai forumos www.latvija2030.lv vai forumi@raplm.gov.lv. Otrais forumu etaps plānots aprīlī.

 

„Stratēģiskas vadlīnijas par valsts attīstības virzieniem ilgākā laika posmā nepieciešamas ikvienam iedzīvotājam, domājot par savu, savu bērnu un bērnubērnu nākotni. Uzņēmējiem šāds valsts izaugsmes redzējums ļaus mērķtiecīgāk un efektīvāk plānot uzņēmējdarbības aktivitātes, jauniešiem – izvēlēties nākotnes profesiju. Valdībai sabiedrībā izdiskutēta un atbalstīta valsts izaugsmes vīzija ļaus īstenot konsekventu valsts attīstības politiku, meklējot labākos risinājumus izvirzīto mērķu sasniegšanai,” akcentē reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns.

 

Latvijā darbs pie ilgtspējīgas attīstības stratēģijas uzsākās pagājušajā gadā. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas aicināti labākie dažādu nozaru eksperti prof. Roberta Ķīļa vadībā analizējuši attīstības procesus sabiedrībā un tautsaimniecībā, izvirzot vairākus jautājumus, uz kuriem atbildes tiek gaidītas no ikviena iedzīvotāja, lai kopīgi izvēlētos Latvijas izaugsmes scenāriju.

 

Roberts Ķīlis atzīst: „Mums nav pareizo atbilžu vai izstrādāts „pareizais” Latvijas attīstības scenārijs. Šī nav stratēģijas sabiedriskā apspriešana. Mēs nākam pie cilvēkiem ar jautājumiem par to, kāda rīcība ir labāka. No atbildēm uz šiem jautājumiem ir atkarīgs tas, kādu Latvijas nākotni veidosim

 

Tagad Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas izstrādē ir pienācis laiks svarīgākajam posmam – plašai diskusijai sabiedrībā, kurā ikviens aicināts piedalīties un kopīgi spriest, kā veidot savu dzīvi un Latviju labāku. Uzsākot sabiedrības līdzdalības projektu "Latvija 2030. Tava izvēle", notiks semināri visos reģionos, diskusijas ekspertu vidū, augstskolās un internetā www.latvija2030.lv.

 

 

 

 

 

Kas ir ilgtspējīga attīstība un kādēļ par to runājam šobrīd?

Ilgtspējīga attīstība ir pasaulē nostiprinājusies pārliecība un daudzu valstu apņemšanās, veicināt cilvēka dzīves kvalitātes pieaugumu un sabiedrības šodienas vajadzību apmierināšanu, nemazinot nākamo paaudžu iespējas attīstīties un izmantot resursus. Ilgtspējīga attīstība paredz līdzsvarot ekonomikas, vides un sabiedrības intereses un attīstību. Tā prasa ne tikai zināšanas, bet arī gribu un drosmi izvēlēties un atbildīgi rīkoties. Tas ir nākotnes izaicinājums kā valdības politikām tā ikviena cilvēka dzīvesveidam, pārliecībai un atbildībai.

2007.gada nogalē, pētot Latvijas līdzšinējās attīstības virzienus un šā brīža situāciju sabiedrības attīstības jomā, tika veikta iedzīvotāju aptauja. Vairāk nekā 63% respondentu atzina, ka līdz šim nav interesējušies un nav dzirdējuši par ilgtspējīga dzīvesveida jautājumiem (19% kaut ko par to zina), tomēr vairāk nekā 70% atzīst, ka viņus ietekmē vides piesārņojums, bet vairāk nekā 60% ietekmējot klimata pārmaiņas, pie tam 68% respondentu būtu gatavi uzsākt šķirot atkritumus uzreiz (nevis nākotnē), lai tos būtu iespējams otrreiz pārstrādāt.

 

 

Justīne Plūmiņa

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija

Komunikāciju nodaļas vadītāja

Tel: 67770397, 29490910

E-pasts: info@latvija2030.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv