Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 21.marts  


Cēsu radošo kolektīvu panākumi pavasara skatēs un konkursos

Jau ierasts, ka pavasaris iesākas ar konkursiem un skatēm bērnu un pieaugušo radošajiem kolektīviem. Pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” amatierkolektīvi sākot no janvāra ar panākumiem piedalījušies jaunrades deju, skatuves runas, literāro uzvedumu un skolu jauniešu teātru konkursos, kā arī iegūts izcils novērtējums „Gada izrāde 2010” Vidzemes skatē.

 

Februārī deju grupas "Stils"  pirmsskolas grupa (vad. Sanita Ceriņa) piedalījās mūsdienu deju konkursā, kas notika Cēsu novada un tuvākās apkārtnes mērogā, un bērni tika izvirzīti dalībai Vidzemes mēroga konkursam Madonā.

 

Cēsu Bērnu un Jauniešu interešu centra organizētajā skatuves runas, literāro uzvedumu un skolu jauniešu teātru konkursā, no Cēsu Teātra bērnu un jauniešu studijas piedalījās individuālie runātāji. Divi no dalībniekiem izvirzīti un startēja Vidzemes festivālā "Kustības turpinājums" Limbažos 11.martā.

 

„Gada izrāde 2010" Vidzemes skatē, Cēsu Tautas teātris par izrādi H.Paukšs "Kā tikt vaļā no Mērijas?"(rež. Rasma Bērziņa, Juris Feldmanis)  saņēma diplomus: Cēsu Tautas teātrim - par absurda estētikas veiksmīgu skatuvisko realizāciju, režisorei Rasmai Bērziņai  - par precīzu un mērķtiecīgu pedagoģisko darbu ar jaunajiem aktieriem, diplomi tika arī visiem trim aktieriem - Janai Herbstai, Mikam Dzenim un Oskaram Maderniekam - par veiksmīgu savas lomas atveidojumu. „Galīgais lēmums no žūrijas būs pēc visu reģionu skatēm. Atlikušas - Rīga un Zemgale, tātad pacietīgi jāgaida rezultātus vēl divas nedēļas,” informē Cēsu Kultūras un Tūrisma centra tautas mākslas speciāliste Kadrija Mičule. "Gada izrāde 2010" fināls notiks Jūrmalas teātrī no 8.-10.aprīlim.

 

Skolēnu tautas deju kolektīvs "Randiņš" (vadītāja Sandra Jonaite) atgriežoties no  jaunrades deju skates "Mēs un deja", kas notika Rīgā 11.martā, mājās atveda 3.vietu par deju "Saulīt gāja spēlēties"(S. Jonaites horeogrāfija).

 

Popgrupa „Hey” (vadītāja Ina Aizgale) savas aktivitātes uzsāka janvārī, kur Latvijas popgrupu konkursā „Skudrupūznis”, kas notika Priekuļu Kultūras namā, iegūstot 1.vietu. Raimonda Paula dziesmu konkursā Vangažos, 80 dalībnieku konkurencē izcīnīja iekļūšanu finālā, uz kuru būs jādodas jūnijā. Martā grupas „Hey” dziedātāji atgriezās no Madonas festivāla „Smaidiņš”. „Gandarījums par to, ka neilgā laika posmā pabijām dažādos konkursos. Gatavošanās konkursiem notiek paralēli parastajiem mēģinājumiem, jo plānots aprīlī startēt Cēsu bērnu un jauniešu centra organizētajā pasākumā, bet maijā brauksim uz Ogri,” par turpmākajiem plāniem stāsta popgrupas „Hey” vadītāja Ina Aizgale.

 

„Rezultāti ir iepriecinoši, jo ieguldītais darbs nav bijis veltīgs. Taču, tas vēl nav viss, būs vēl lielo kolektīvu - koru, dejotāju, rajona teātru skates,” stāsta Kadrija Mičule un uzsver, ka radošajiem kolektīviem darbība nerimst visu gadu, jo bez piedalīšanās skatēs un konkursos, Cēsu Kultūras un Tūrisma centra dejotāji, dziedātāji papildina un kuplina svētku norises pilsētā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv