Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 21.marts  


25. - 27. Apskati vērtīgus muzeja priekšmetus atklātajā krājumā

Vai zini cik ietilpīgi ir lielākie gumijas zābaki vai kā izskatās 19.gadsimta ritenis? Un ar kādiem instrumentiem pirms vairākiem gadsimtiem tika frizētas dāmas un kungi? Šos un daudzus citus jautājums par atbildēm var pārvērst apmeklējot Cēsu Vēstures un mākslas muzeja atklāto krājumu Rīgas ielā 23.

 

Tikai trīs dienas no 25. līdz 27.martam no plkst.11:00 – 16:00 atklātajā krājumā klātienē varēs apskatīt un iepazīties ar unikāliem, vairāk kā gadsimtiem seniem priekšmetiem, no kuriem daudzi līdz šim nav bijuši izstādīti muzeja ekspozīcijās.

Atklātā krājuma ekspozīcija izvietota divās zālēs, kur tematiski sagrupēti priekšmeti sākot no mēbelēm, traukiem, gaismekļiem, gludekļiem, darbarīkiem, apaviem, līdz pat saldumu kārbām, rotaļlietām un grezniem galda piederumiem. Interesants ir fakts, ka daudzi izstādītie priekšmeti vairs nav atrodami pielietojumā mūsdienās, turklāt citu mūsdienīgi populāru un nepieciešamu lietu „senči” ir bijuši jau senā pagātnē izgatavoti, tikai vienkāršotākā veidā. Piemēram, pagājušā gadsimta 20.gados jaunās māmiņas kā palīgu bērnu pieskatīšanā jau tad izmantoja ļoti vienkāršu uz riteņiem uzmeistarotu koka „staiguli”, savukārt milti netika mērīti kilogramos, bet gan speciāli tam paredzētā miltu kastē – garņicā, kura datēta 1845.gadā, bet elektronisko svaru priekštecis – atsvars svariem jau bijis atzīmēts no 1766.gada.

Ieejas maksa krājumā simboliska: Ls 1, -; 0,50 (skolēniem, studentiem, pensionāriem)

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636;28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv