Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 21.marts  


Izstrādāts rīcības plāns iespējamo plūdu gadījumam

Cēsu novada pašvaldības izpilddirektors Andris Mihaļovs, lai novērtētu novada dienestu un uzņēmumu gatavību iespējamiem pavasara plūdiem, uz apspriedi aicināja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Nacionālo Bruņoto spēku Instruktoru skolas, SIA „Vinda”, pašvaldības un valsts policijas pārstāvjus.

  „Pagājušajā pavasarī mēs jau guvām pieredzi, kā rīkoties plūdu gadījumā. Darbība bija saskaņota un operatīva. palīdzējām plūdu skarto māju iedzīvotājiem, „Vinda” nodrošināja to, ka ūdens apgāde pilsētai netika pārtraukta un, lai arī attīrīšanas iekārtu teritorija bija applūdusi, iekārtas darbojās un piesārņoti ūdeņi Gaujā nenokļuva. Tāpēc nekas jauns šogad mums nav jāizgudro, bet jāprecizē, kas jau ir paveikts, gatavojoties iespējamiem plūdiem un jāsaskaņo rīcība, ja tos piedzīvosim arī šajā pavasarī,” sanāksmes dalībniekiem teica A. Mihaļovs.

  Cēsu novada pašvaldības policijas darbinieki jau ir apsekojuši plūdu apdraudētās mājas un tikušies ar iedzīvotājiem, lai noskaidrotu kāda palīdzība būs nepieciešama evakuācijas gadījumā. Tāpat pašvaldības policijas darbinieki ik rītu dodas uz Gaujas tiltu, lai noteiktu ūdens līmeni pēc atzīmēm uz tilta balstiem. Par rezultātiem  tiek informēts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu nodaļas priekšnieks Kaspars Dravants.

  SIA „Vinda” ir sagatavoti ģeneratori, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu strāvas padevi artēziskajām akām. Ģeneratoru un arī māju, ja no tām nāksies evakuēt iedzīvotājus, apsardzi nodrošinās Zemessardze sadarbībā ar Instruktoru skolu. Valsts policijas darbinieki apsekos Gaujas augšteci, lai konstatētu vai neveidojas bīstami koku sanesumi. Ugunsdzēsības un glābšanas dienests pastāvīgi seko ūdens līmeņa svārstībām upēs un plūdu draudu gadījumā gan iedzīvotāji, gan atbildīgiem dienesti, tiks savlaicīgi informēti. Namu apsaimniekotāji aicināti savlaicīgi parūpēties, lai nodrošinātu pret applūšanu māju pagrabus.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv