Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 21.marts  


Rāmuļu pamatskolā viesi no Īslandes un Igaunijas

No 12. līdz 15. martam Rāmuļu pamatskolas kolektīvs uzņēma viesus no Īslandes un Igaunijas Nordplus projekta „Veidosim labāku nākotni veicinot bērnu veselīgu dzīvesveidu”  ietvaros.

Vizītē skolā viesi prezentēja savas valstis, pilsētas un izglītības iestādes.

Izglītības iestādes demonstrēja paveikto projektā un sniedza ierosinājumus partnervalstīm turpmākajam darbam.

Īslandē, lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, skolēni un bērni dodas kāpt kalnos. Bērni veic pētījumus un pierakstus par kalniem, veidojot savu pārvarēto kalnu grāmatu.

Lai veicinātu izglītības darbinieku veselību, pedagogi tiek sadalīti veselības grupās. Viena grupa dodas pastaigās un veic pierakstus par aktivitāšu ilgumu, cita peldēt vai vingrot. Katru mēnesi veselīgā aktivitāte tiek mainīta. Mēneša beigās tiek apbalvota aktīvākā grupa.
Islandē skolās ir valsts veselības programma.

Igaunijā, lai vecinātu veselīgu dzīvesveidu, izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi dodas pārgājienos (pat līdz 15 km). Dodas pastaigās uz jūru un rīko sporta pasākumus. Igaunijā tiek apmaksātas izglītības darbinieku sporta nodarbības.

Arī Rāmuļu pamatskola var lepoties ar dažādiem veselību veicinošiem pasākumiem - Veselības nedēļu pirmsskolā un skolā, sporta un citu mācību priekšmetu stundām brīvā dabā. Pavasarī skolā notiks ekskursijas un mācību stundas „Zaļajā” klasē. Latvijas skolas, tai skaitā Rāmuļu pamatskola, ir iesaistījušās Eiropas Savienības programmā „Skolas auglis” un „Skolas piens”.

Projekta partneri atzina, ka skolā tiek gatavotas ļoti garšīgas un veselīgas maltītes.

Viesi īpaši novērtēja Rāmuļu pamatskolas skaisto apkārtni. To raksturoja kā ļoti sakoptu un piemērotu nākotnes skolēnam, ar iespējām izglītoties „zaļajā” klasē. Atzina, ka skola ir kā piemērs veselīga dzīvesveida īstenošanai izglītības iestādēs, jo skolā regulāri tiek īstenoti veselīga dzīvesveida pasākumi un aktivitātes.

 Informāciju sagatavoja
Ieva Lapsiņa
Rāmuļu pamatskolas skolotājaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv