Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 21.aprīlis  


ASV vēstniece Cēsīs atzīmēs Zemes dienu

Piektdiena, 21.aprīlī ASV vēstniece Latvijā Ketrīna Toda Beilija dodas uz Cēsīm, lai atzīmētu Zemes dienu, ko Amerikā kopš 1970. gada atzīmē 22. aprīlī. Vizītes laikā vēstniece Cēsu Centrālajai bibliotēkai dāvina grāmatas par vides aizsardzību, ekoloģiju, alternatīvās enerģijas veidiem, zemes un gaisa saudzēšanu un apdraudētajām augu un dzīvnieku sugām, kā arī tiekas ar Cēsu un Priekuļu skolu audzēkņiem un runā par vides aizsardzību.

 

„Zemes diena ik gadus ir laiks, kad mēs domājam par vidi un apzināmies to darba apjomu, ko nepieciešams veikt, lai aizsargātu mūsu planētu,” saka Beilijas kundze. „Zemes dienas ideja ir izrādījusies veiksmīga, pateicoties plašajam atbalstam Amerikāņu tautā. Mums katram jāapzinās, cik svarīgi ir pasargāt mūsu trauslo planētu Zemi.”

 

Zemes dienā ASV vēstniece ar Cēsīm iepazīstas, dodoties ekskursijā cauri vēsturiskajam Cēsu pils parkam. Vēstniecei paredzēta tikšanās ar Cēsu domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu.

 

Lai piesaistītu plašāku uzmanību vides problēmām, ASV senators Geilords Nelsons 60. gados atbalstīja kustību, kas iestājās par vides aizsardzību. Viņa mērķis bija pievērst cilvēku un valdības uzmanību vides problēmām. Daudzi amerikāņi atbalstīja Zemes dienas ideju, kad tā pirmo reizi tika atzīmēta 1970. gada 22. aprīlī. Šogad Zemes diena tiks svinēta jau 36. reizi.

 

 

ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļa

Smilšu iela 7

Rīga, LV 1050

Telefons: 371 750-9022

Sākumlapa: www.usembassy.lv

Mediju speciālista e-pasts: ruklisk@state.govAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv