Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 21.aprīlis  


ASV vēstniece gandarīta par vizīti Cēsīs

    21.aprīlī oficiālā vizītē Cēsīs ieradās ASV vēstniece Latvijā Ketrīna Toda Beilija. Pilsētas domē vēstniece tikās ar domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu un izpilddirektoru Jāni Rozenbergu.

   G. Šķenders pateicās vēstniecei, ka viņa ir radusi iespēju apmeklēt Cēsis un iepazīt mūsu pilsētu 800 gadu jubilejas svinību priekšvakarā. Savukārt K.T. Beilija atzina, ka braukusi uz Cēsīm ar prieku, jo pirms dažām nedēļām viņa ar dzīvesbiedru bija šeit slēpot un apskatīja arī pilsētu. Cēsis, viņas skatījumā, ir vēsturiski kolorīta un šarmanta pilsēta.  ASV vēstniece  uzklausīja informāciju par Cēsu attīstības prioritātēm. J. Rozenbergs minēja perspektīvos sadarbības virzienus pašvaldībai ar ASV vēstniecību – izglītība, uzņēmējdarbība, kultūra un sports. Vēstniece šādas sadarbības iespējas vērtēja pozitīvi un apliecināja, ka vēstniecība tās atbalstīs.  K.T. Beilija interesējās par jauniešu aktualitātēm Cēsīs un demogrāfisko situāciju pilsētā. Viņa atzina, ka sarunā domē guvusi vērtīgu informāciju un ir gandarīta pa šo tikšanos.

   ASV vēstniece devās nelielā ekskursijā pa Cēsu parkiem. Vidzemes vēstures un tūrisma centra vadītājs Mārtiņš Malcenieks informēja par tūrisma attīstību un pils kompleksa atjaunošanas projektiem. Ainavu arhitekts Jānis Sirlaks  pastāstīja par paveikto parku labiekārtošanā. K.T. Beilija izrādās, ir aizrautīga riteņbraucēja un viņa ļoti ieinteresējās par veloceliņu Cēsis – Valmiera. Kad laiks kļūs siltāks, ļoti iespējams, ka vēstniece  izbrauks šo maršrutu ar riteni.

   Vizītes noslēgumā K.T. Beilija apmeklēja rajona centrālo bibliotēku, kur tikās skolu audzēkņiem un uzdāvināja bibiotēkai grāmatas par dabas aizsardzību .

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs

 4121677, 6479606Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv