Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 21.aprīlis  


Cēsnieki, piedalīsimies LIELĀS TALKAS konkursos un iegūsim balvas!


LIELĀS TALKAS KONKURSI

„ZELTA GRĀBEKLIS”

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA sadarbībā ar Lielās Talkas organizatoriem izsludina ikgadējās ceļojošās balvas „Zelta grābeklis" nodibināšanu.

MĒRĶIS:

ceļojošo balvu mērķis ir veicināt arvien plašāku sabiedrības iesaisti Latvijas vides sakopšanā, celt vispārējo sakopšanas darbu kvalitāti un izteikt atzinību katra Latvijas reģiona aktīvākajiem talciniekiem. Balvas tiek pasniegtas labākajiem talku Atbildīgajiem piecos Latvijas reģionos par izcilu iesaistīšanos Lielās Talkas aktivitātēs un uzrādīto īpaši augsto sniegumu Latvijas vides sakopšanā.

KAS VAR PIEDALĪTIES?

uz balvu var pretendēt ikviens, kurš nolēmis kļūt par Lielās Talkas Atbildīgo un ir oficiāli reģistrējis savu talkas vietu Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv sadaļā „Atbildīgo reģistrācija".

Talkas Atbildīgais ir jebkuras pašvaldības, uzņēmuma, izglītības iestādes un organizācijas pārstāvis, vai arī jebkurš individuāls entuziasts, kurš Lielās Talkas ietvaros organizē kolektīvu talku un sakopj konkrētu objektu. Talkas vietai obligāti ir jābūt reģistrētai www.talkas.lv sadaļā „Atbildīgo reģistrācija" un saskaņotai ar sava novada Talkas koordinatoru (kontakti).

 NORISE:

balvas pretendenti tiek atlasīti no visiem www.talkas.lv oficiāli reģistrētājiem talku Atbildīgajiem, kuri Talkas dienā, 24.aprīlī, būs iesūtījuši īsziņas par savas talkas norisi, paveikto, interesanto, dalībnieku skaitu utt. Īsziņā obligāti jānorāda savas talkas ID numurs, ko katrs Atbildīgais automātiski saņem savā e-pastā pēc reģistrācijas www.talkas.lv. Īsziņas jāsūta uz sekojošiem telefonu numuriem:

 • Kurzeme - 28886616
 • Vidzeme - 20062202
 • Zemgale - 26766566
 • Latgale - 28880818

 VĒRTĒŠANA:

lai nodrošinātu ceļojošo balvu taisnīgu un godprātīgu sadali, par to piešķiršanu lemj Lielās Talkas organizatoru, AAS „BALTA" un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvju žūrija, kas, ņemot vērā Talkas koordinatoru ieteikumus, vērtē katra balvas pretendenta sniegumu divos būtiskākajos aspektos:

 1. cik plaši ir noorganizēta konkrētā talka,
 2. talcinieku kolektīva paveiktais darbs un tādējādi sniegtais ieguldījums Latvijas vides sakopšanā.

Izvēloties balvas pretendentus, priekšroka tiek dota Atbildīgajiem, kas ir izrādījuši iniciatīvu, sakopjot īpaši nozīmīgus sava reģiona objektus vai arī veikuši papildu ieguldījumu, ne tikai sakopjot, bet arī radot paliekošu vērtību Latvijas sabiedrībai.

 BALVA:

balva tiek pasniegta katru gadu pēc „Lielās Talkas". 2010. gadā balva tiks piešķirta līdz 30. aprīlim. Žūrijas izvēlētais balvas laureāts saņem ceļojošo balvu „Zelta grābeklis" savā īpašumā uz vienu gadu vai arī līdz nākamajai „Lielajai Talkai".

Kopumā katru gadu tiek pasniegtas piecas balvas - viena katrā Latvijas reģionā:

KONTAKTPERSONA: Līga Ivanova, liga.ivanova@talkas.lv, +371 26464686

 

„LIELĀS TALKAS LIELAIS MIRKLIS”

Žurnāls „Dārzā" sadarbībā ar portālu ģimenei calis.lv un talkas.lv no 24. - 29.aprīlim izsludina foto konkursu „Lielās Talkas Lielais Mirklis".

 MĒRĶIS:

parādīt uzņēmīgos talciniekus un viņu paveiktos darbus - sakopto teritoriju, iestādītos kokus, izveidotās puķu dobes, izgatavotos putnu būrīšus, iesēto zālienu, atjaunotos soliņus, tiltiņus utt.

 KĀ PIEDALĪTIES?

fotogrāfijas var nosūtīt līdz 29.aprīlim ikviens talcinieks, kuram izdodas nofotografēt Lielās talkas dienas, viņaprāt, nozīmīgāko mirkli - talcinieku veikumu un noskaņojumu. 1 - 2 bildes jānosūta uz e-pastu: info@calis.lv, norādot foto autora vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Visas iesūtītās fotogrāfijas varēs apskatīt un novērtēt portālā calis.lv no 29.aprīļa līdz 5.maijam. Līdz 10.maijam interesantākās 10 bildes tiks publicētas interneta mājas lapā masts.lv, calis.lv, talkas.lv, sekoman.lv, žurnālā „Pārvaldnieks".

BALVAS:

desmit interesantāko un spilgtāko bilžu autori saņems žurnāla „Dārzā" abonementu 12 mēnešiem.

VĒRTĒŠANA:

iesūtītās bildes tiks vērtētas vairākās nominācijās: gandarītākie un atraktīvākie talcinieki, krāšņākā puķu dobe, jaunu koku stādījumi, atraktīvāk izkārtotākie maisi ar atkritumiem, neparastākais putnu būris, romantiskāk atjaunotais tiltiņš, ērtākais soliņš, vislielākā atkritumu maisu kaudze, apmeklētāju un talcinieku vērtētākā bilde portālā calis.lv foto konkursa „Lielās Talkas Lielais mirklis" ietvaros. Bildes vērtēs žurnāla „Dārzā", Latvijas dārzu biedrības, portāla calis.lv pārstāvji.

KONTAKTPERSONA: Ineta Jasmane, ineta.jasmane@stilus.lv, 67630372, +371 26872172

 

„SULĪGĀKAIS TALKU VIDEO”

Sulu ražotājs "Cido" aicina talciniekus piedalīties video konkursā "Sulīgākais talku video".

MĒRĶIS:
aicināt visus Lielās talkas dalībniekus sakopt Latvijas dabu, turklāt darīt to ar prieku un iedvesmu, dokumentējot savas aktivitātes video.

 UZDEVUMS:
izveidot nelielu video sižetu, kas ir saistīts ar Lielās Talkas aktivitātēm. Šis sižets var būt gan video/ foto kolāža, gan intervija vai atstāstījums, lomu spēle, mūzikas video, reportāža vai jebkāds cits formāts.

 KAS VAR PIEDALĪTIES?
piedalīties var gan individuāli, gan grupā. Dalībnieku vecums ir neierobežots.

 KONKURSA NOTEIKUMI:

 • katrs dalībnieks drīkst iesniegt ne vairāk kā 2 darbus
 • vienu un to pašu video materiālu konkursam drīkst reģistrēt tikai vienu reizi
 • video jābūt flv, mpeg, avi vai wmv formātā līdz 200 MB
 • video garumam jābūt no 1 - 3 minūtēm
 • līdz 3.maijam, izveidotie darbi jāievieto Delfi.TV http://tv.delfi.lv/contests/.
 • lai iesniegtu savu konkursa video jāreģistrējas Delfi.TV
 • jāpublicē video savā albumā. Video parādīsies albumā pēc automātiskās konvertēšanas
 • izvēlētais video jāpievieno talkas konkursam (norādi atradīsiet zem video loga)
 • lai pretendētu uz balvu, reģistrējoties obligāti jānorāda vārds, uzvārds un e-pasta adrese
 • video materiāla saturs nedrīkst būt personas cieņu aizskarošs

NORISE:
konkurss notiek no 25.aprīļa līdz 2010.gada 3.maijam.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti mēneša laikā pēc video materiālu augšupielādēšanas termiņa beigām.

VĒRTĒŠANA:
žūrija, kuru sastāda Konkursa organizētājs, vērtē Konkursa video, ņemot vērā tā satura oriģinalitāti un emocionālo vēstījumu, atbilstoši Lielās Talkas vērtībām, kā arī skatītāju balsojumu par pievienotajiem video.

 APBALVOŠANA:
konkursa uzvarētājam - vienam žūrijas izraudzītajam sulīgākā video autoram balvā 100 litri „CIDO+Mangaļi" un ekskursija uz CIDO sulu ražotni kopā ar draugiem. Ekskursijā iekļauts apmaksāts ceļš un ekskursija 20 cilvēkiem. Uzvarētāji tiks paziņoti, nosūtot informāciju uz e-pastu.

ŠIKĀKAIS TALCINIEKA TĒRPS

Tā kā pavasaris ir laiks, kad ne tikai daba atklāj savu krāšņumu, bet arī mums pašiem tīk sapucēties, tad lielveikalu tīkls RIMI sadarbībā ar portālu draugiem.lv aicina talciniekus arī 24.aprīlī īpaši piedomāt par savu apģērbu un piedalīties foto konkursā.

 KAS JĀDARA?

Lielās Talkas dienā ietērpies īpaši atraktīvā un interesantā talcinieka apģērbā (neaizmirstot, ka apģērbam vienlaicīgi ir jābūt arī drošam un piemērotam atkritumu vākšanai), nofotografējies un no 24.aprīļa lejupielādē savu fotogrāfiju ŠEIT.

 NOTEIKUMI:

 1. Fotogrāfijā jābūt redzamam Tev interesantā talkas ietērpā.
 2. Uzņemot fotogrāfiju, rokās jātur Lielās Talkas atkritumu maiss, ko varēs saņemt oficiāli pieteiktajās vietās, pašvaldībās, RIMI un Supernetto veikalos visā Latvijā.
 3. Fotogrāfijas būs iespējams pievienot no 24. līdz 28.aprīlim, plkst. 23:59.

 BALVAS:

Trīs interesantāko un atraktīvāko tērpu autori saņems veikalu tīkla RIMI dāvanu kartes:

1. vieta - 100 Ls vērtībā

2. vieta - 50 Ls vērtībā

3. vieta - 30 Ls vērtībā

Vēl desmit oriģinālāko tērpu īpašnieki saņems veikalu tīkla RIMI veicināšanas balvas zaļākai dzīvei un aktīvai atpūtai dabā.

 VĒRTĒŠANA:

Interesantākos tērpus noteiks draugiem.lv lietotāju balsojums un žūrijas vērtējums. Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 30.aprīlim. Lielās Talkas organizatori sazināsies ar katru uzvarētāju personīgi, rakstot vēstuli draugiem.lv.

 

„KULTŪRAS TALKA”

Šajā gadā Lielās Talkas ietvaros pirmo reizi notiks arī Kultūras talkas, aicinot kultūras jomas cilvēkus un arī visus interesentus piedalīties dziesmotajās talkās, pagalmu labiekārtošanas un ainaviskas apkārtējās vides veidošanā.

Kori, deju kolektīvi, folkloras kopas, orķestri visā Latvijā aicināti iesaistīties arī citās talku norises vietās, līdzās darbam uzmundrinot talciniekus ar dziesmu un Lielās talkas dejas soli.

 

„TĪRAS KRĀSAS, TĪRA LATVIJA!”

Lielās Talkas organizatori aicina visas Latvijas mākslas skolas iesaistīties zīmējumu konkursā - akcijā "Tīras krāsas, tīra Latvija!", kas noslēgsies Latvijas valsts svētku dienā - 4.maijā Rīgā ar kopīgu izstādi Esplanādē un labāko zīmējumu autoru apbalvošanu.

TĒMA:

kas mani satrauc apkārtējā vidē? Kā dzīvot zaļāk, skaistāk un priecīgāk? Vai dabas piesārņojums skar arī mani? Kā es varu un gribu uzlabot apkārtējo vidi?

 MĒRĶIS:

aicināt bērnus un jauniešus ne tikai vērot vidi sev apkārt, bet arī aktīvi piedalīties tās veidošanā. Ar pedagogu un vecāku palīdzību attīstot sociālo domāšanu un savas valsts kultūras un dabas bagātību izpratni, kā arī līdzdalību vides sakopšanā un saglabāšanā.

 NORISE:

aicinām visas mākslas skolas mācību laikā noorganizēt zīmējumu konkursu - akciju "Tīras krāsas, tīra Latvija", apzīmējot skolai nosūtītos lielizmēra kartona vākus. Darba tapšanā varat iesaistīt visus bērnus, vienoti radot kopīgu mākslas darbu, vai brīvprātīgos, kas nelielākā grupā īsteno ideju. Tad lūdzam paziņot par rezultātu Lielās Talkas Kultūras slāņa darba grupai, lai mūsu atbalstītāju transports varētu doties saņemt zīmējumu uz Jūsu skolu un nogādātu to Rīgā, kur plānojam darbus izstādīt Esplanādē.

 NĀKOTNES VĪZIJA:

tuvāko gadu laikā zīmējumu konkursus-akcijas vērst plašumā un iesaistīt ne tikai visas mākslas skolas un studijas, bet arī vispārizglītojošās skolas. Papildus veidojot mūsdienu talku folkloras krājuma ar eseju, teicienu, anekdošu, stāstu u.c. apkopošanu un konkursiem, tā pamazām, bet mērķtiecīgi virzoties uz Lielo Kultūras Talku 2014.gadā, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Vēl plašāku skatu vēršot uz mūsu valsts simtgadi 2018.gadā un Latviju kā tīrāko un zaļāko valsti visā pasaulē.

 DALĪBIEKI:

visi Latvijas mākslas pamatskolu audzēkņi (pēc LR Kultūras ministrijas mākslas un mūzikas skolas saraksta).

 ŽŪRIJA:

iesūtītos darbus izstādes laikā izvērtēs Lielās Talkas izvēlēta žūrija, vienlaikus notiks arī balsojums mājas lapā. Izstādes laikā 4.maijā pasniedzot radošo kultūras garu veicinošas balvas un paziņojot Skatītāju simpātiju pēc balsojuma rezultātiem Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv.

 IESPĒJA BALSOT:

zīmējumus varēs aplūkot un par tiem balsot Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv laikā no 27.aprīļa līdz 3.maijam. Izstādes laikā 4.maijā paziņosim arī Skatītāju simpātiju.

 PALĪGI:

ar uzņēmuma TNT transporta palīdzību nosutīsim visām Latvijas mākslas skolām otrreizēji izmantojamus lielizmēra kartona vākus apzīmēšanai, kā arī krāsu komplektus ar atbalstītāju - dārza darbu piederumu, tehnikas un sēklu firmas Agrimatco atbalstu, klāt pievienojot arī sēklu paciņas, tādējādi aicinot bērnus un skolotājus talkot arī skolas teritorijā. Zīmējumus atpakaļ uz Rīgu termiņa beigās nogādās uzņēmums TNT.

 TERMIŅI:

zīmējumu konkursa-akcijas norises laiks no 29.marta līdz 20.aprīlim (zīmējumu iesniegšanas termiņa beigas).

 NORISES VIETA:

izstādes-akcijas norises laiks 4.maijs  - LR Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadiena. Iespējamā norises vieta - Esplanāde (vēl tiek saskaņota ar 4.maija svētku programmu). Tā kā izstādes norises forma demokrātiska, Lielās Talkas kultūras slāņa darba grupa vēlas izstādīt zīmējumus publiski viegli pieejamā vietā, kur skatītāji brīvi var pārvietoties un zīmējumus droši var izvietot gar celiņu malām un zālienā, atstutējot pret apmalēm, kokiem, soliņiem. Tā kā darbi būs gleznoti uz viegliem kartoniem, tas zālienu neizpostīs.

 KONKURSA KOORDINATORE: Anete Lesīte, anete.lesite@talkas.lv, +371 29123464

 

VAIRĀK PAR TALKU CĒSU NOVADĀ  skatīt šeit.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv